آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41792
تاریخ انتشار : 15 دی 1392 11:36
تعداد بازدید : 903

10 درصد کامپیوترهای جهان مبتنی بر ویندوز ۸ و ۸.۱

با گذشت تنها دو ماه از ارایه ویندوز ۸ توسط مایکروسافت در ماه دسامبر این ویندوز و ویندوز ۸.۱ توانسته اند سیستم عامل 49/10 درصد کامپیوترهای جهان شوند. این در حالی است که ویندوز XP در ماه دسامبر با کاهش تقاضا مواجه بود.

Mashable- بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی یک شرکت تحلیل اطلاعات مربوط به وب و محصولات مرتبط اکنون 10/49درصد کامپیوترهای خانگی مجهز به ویندوز ۸ و ویندوز ۱. ۸ هستند. این دو نسخه ویندوز تنها در ماه دسامبر ۲۰۱۳ توانستند ۱۹/ ۱ درصد افزایش فروش یابند. ویندوز ۸ در اکتبر ۲۰۱۳ از سوی شرکت مایکروسافت در نیویورک به عنوان تازه‌ترین محصول این کمپانی معرفی شد. به گفته‌ استیو بالمر، مدیرعامل مایکروسافت ویندوز ۸ مجموعه‌ای از “بهترین‌ها” است که برای فعالیت‌های مایکروسافت و مشتریان خود فصل تازه‌ای را گشوده است. بالمر ویندوز ۸ را “تولد دوباره ویندوز” خواند. ویندوز ۸ نسبت به ویندوز ۸.۱ با اقبال بیشتری مواجه شده است. سهم ویندور ۸ در بازار ۶/ ۸۹ درصد و ویندوز ۸.۱ تنها 3/60 درصد است. به روز رسانی ویندوز ۸ رایگان و دانلود آن ساده است. پیش‌بینی چنین اقبال گسترده‌ای برای ویندوز ۸ وقتی در ماه اکتبر گذشته به بازار آمد شاید چندان ساده نبود.
بر اساس اطلاعات نت اپلیکیشنز (Net Applications)، موفقیت این دو نسخه‌ ویندوز فروش پایین دیگر نسخه‌های ویندوز در ماه گذشته را نمی‌تواند جبران کند. ویندوز ۷ تنها 88 صدم درصد افزایش فروش داشت. در حالی که ویندوز ویستا تنها 4 صدم درصد رشد داشت.
ویندوز XP هم در ماه دسامبر مغلوب بزرگ در بازارفروش سیستم عامل‌های مایکروسافت بود که با 2/24 درصد کاهش تقاضا مواجه شد. افت تقاضا برای ویندوز اکس‌پی به حدی بود که خبری مبنی بر تصمیم مایکروسافت برای پایان دادن به توزیع ۱۳ ساله این سیستم عامل در سال ۲۰۱۴ به بیرون درز کرد.
در مجموع ویندوز سیستم عامل 90/73درصد کامپیوترهای بازار است و این در حالی‌ است که ویندوز برای تبلت‌ها، مثل آی‌پد طراحی نشده است. در دسامبر سهم فروش سیستم عامل مک در بازار از ۵۶/ ۷ درصد به ۵۴/ ۷ درصد کاهش یافت و لینوکس نیز با افزایش کوچکی، از 1/56 درصد به 1/73 رسید. مایکروسافت در سپتامبر سال ۲۰۱۲ نسخه‌ آزمایشی ویندوز ۸ ویژه‌ توسعه‌دهندگان را ارایه داد و سپس نسخه‌ پیش‌نمایش برای مصرف کنندگان، موسوم به “بتا” را عرضه کرد. سیستم عامل تازه مایکروسافت به کاربران امکان می‌دهد که به فایل‌های خود در کامپیوترشان به شیوه تصویری دسترسی پیدا کنند. این ویژگی موجب می‌شود که هدایت روی صفحه به شیوه لمسی آسان شود. کاربر می‌تواند با کشیدن انگشت روی صفحه، بین برنامه‌های کاربردی جابه‌جا شود، چیزی که در سیستم‌های عامل تلفن‌های همراه مانند iOS اپل یا آندرویید گوگل رایج است. ویندوز ۸ برای کامپیوترهای لوحی طراحی شده، اما با ماوس و صفحه کلید استاندارد هم قابل استفاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :