آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41226
تاریخ انتشار : 7 دی 1392 11:11
تعداد بازدید : 839

ممنوعیت فروش اینترنت به مخابرات لغو شد

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع مشکل میان این شرکت و شرکت مخابرات ایران تا چند روز آینده خبر داد و گفت: دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات لغو شده و این شرکت نیز مانند سایر شرکتها، می تواند از پهنای باند اینترنت استفاده کند.

خبرگزاری مهر – بر اساس این گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت از مهرماه امسال به دلیل اختلاف حساب و بدهی با شرکت مخابرات ایران، فروش پهنای باند اینترنت به این شرکت را متوقف کرد که این تصمیم به گفته مسئولان مخابرات کشور، عدم توسعه اینترنت را به همراه داشته است؛ به نحوی که به گفته سخنگوی مخابرات، فروش سرویس ADSL در دو استان بوشهر و کردستان و نیز چند منطقه در استان تهران به دلیل عدم توسعه و نبود امکانات پهنای باند متوقف شده است.
براین اساس محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: به دلیل آنکه توقف فروش پهنای باند اینترنت عدم توسعه را به همراه دارد و این مساله باعث ضرر و زیان مردم، دولت و مخابرات می شود دستور توقف فروش پهنای باند را لغو کرده ایم و فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات از سر گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه در هفته جاری نیز قرار است مذاکرات نهایی برای حل مشکلات میان مخابرات و زیرساخت صورت گیرد، ادامه داد: هم اکنون امکان دریافت پهنای باند اینترنت برای شرکت مخابرات ایران و سایر شرکتِ‌های اینترنتی وجود دارد و با وجود افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت ظرف 100 روز، مشکلی از جهت تامین تقاضا وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مشکل موجود میان مخابرات و این شرکت را مربوط به بدهی‌های معوقه عنوان کرد و گفت: براساس برآوردها مخابرات 270 میلیارد تومان تا پایان سال 91 به زیرساخت بدهی دارد و این درحالی است که این شرکت رقم 120 میلیارد تومان را به عنوان بدهی به زیرساخت در حسابهای خود دیده است؛ با این وجود ما معتقدیم که مخابرات حداقل نسبت به همین مبلغی که با آن موافقت دارد بدهی خود را تسویه کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخشی از بدهی های مخابرات نیز مربوط به املاکی است که قبل از خصوصی سازی مخابرات در اختیار این شرکت بوده و جزء شبکه زیرساخت به حساب می آید اظهار امیدواری کرد که این اختلاف حساب‌ها به زودی رفع شود.
خسروی بر توسعه اینترنت در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات از سر گرفته می‌شود تا مشکلات عدم توسعه‌ای در شهرهای کوچک و مناطق محروم مرتفع شود.
پیش از این گفته شده بود برای توسعه ADSL و متوقف نکردن ارائه این سرویس، مخابرات نیازمند پهنای باند اینترنت با ظرفیت 200 لینک STM1 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :