آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41223
تاریخ انتشار : 7 دی 1392 11:9
تعداد بازدید : 567

راهکار وزیر برای رفع فیلتر وی چت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما پیشنهاد کرده ایم که بخش متفاوت شبکه اجتماعی وی چت از دیگر شبکه ها حذف شود تا دیگر بخش ها برای مردم قابل استفاده باشد.

ایرنا - محمود واعظی در پاسخ به سوالی درباره فیلترینگ وی چت افزود: وی چت یک شبکه اجتماعی چینی است که در دو ماه اخیر توانسته است در مقابل شبکه های اجتماعی غربی توجه زیادی را به خود جلب کند و هم اکنون 400 میلیون عضو دارد که یک درصد آنها در ایران هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تفاوت وی چت با دیگر شبکه‌های اجتماعی در بخشی به عنوان ˈnearbyˈ است.
واعظی ادامه داد: کمیته تعیین مصادیق که این شبکه را توقیف کرده، معتقد است که این شبکه اجتماعی در حریم خصوصی دیگران وارد می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ما هیچ ارتباطی با این موضوع نداریم و تنها یک عضو از 12 عضو این کمیته هستیم و قبل از جلسه این کمیته در جریان این موضوع نبودیم.
واعظی اضافه کرد: پیشنهاد کرده‌ایم که این بخش که وی‌چت را از دیگر شبکه های اجتماعی متفاوت کرده است، فیلتر شود و دیگر بخش‌ها مورد استفاده مردم قرار گیرد.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون بسیاری از افراد جامعه به صورت صحیح از این شبکه استفاده می‌کنند و این طور نیست که همه استفاده نامناسب از این شبکه داشته باشند؛ بنابراین از نظر ما به غیر از این بخش nearby شبکه اجتماعی وی‌چت با دیگر شبکه‌ها تفاوتی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :