آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41069
تاریخ انتشار : 4 دی 1392 11:55
تعداد بازدید : 967

افزودن شارژر خورشیدی به موبایل ها از سال 2014

براساس گمانه زنی ها و پیش بینی های کارشناسان فناوری، کاربران گوشی های هوشمند در سال 2014 می توانند در انتظار عرضه گوشی هایی باشند که با انرژی خورشید شارژ می شوند.

خبرگزاری مهر- به نظر می‌رسد اپل به فناوری جدیدی دست یافته که می‌تواند به وسیله آن دستگاه‌های خود را به صورت خورشیدی شارژ کند. بر اساس اظهارات کارشناسان، اپل از حضور کارشناسانی در این عرصه استفاده کرده و اختراعات خود را به ثبت نیز رسانده است. بنابراین به نظر می‌رسد که اپل یک گام دیگر در عرصه ساخت گوشی‌های هوشمند بردارد.
این در شرایطی است که سامسونگ پیش از این در سال 2009 یک تلفن همراه با این فناوری تولید کرد. این فناوری هنوز تکمیل نشده و در مراحل اولیه به سر می‌برد و نشان می‌دهد که سامسونگ نیز ایده‌هایی در این رابطه دارد.
با این تفاسیر می‌توان گفت که در سال 2014 کاربران گوشی‌های هوشمند شاهد عرضه گوشی‌های خورشیدی از طرف دو شرکت سامسونگ اپل خواهند بود. برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که شاید اپل در این زمینه داوطلب نشود، چرا که تجربه نشان می‌دهد اپل برای استفاده از فناوری‌های مدرن نیاز به زمان دارد اما احتمال عرضه یک گوشی هوشمند با فناوری شارژ خورشیدی از طرف سامسونگ کم نیست. همان‌طور که در سال 2013 نیز مشخص شد سامسونگ از آزمایش فناوری‌های جدید هراسی ندارد، بنابراین عرضه یک گوشی هوشمند خورشیدی از طرف این غول فناوری کره جنوبی در سال آینده میلادی غیرممکن نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :