آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41031
تاریخ انتشار : 4 دی 1392 10:57
تعداد بازدید : 701

20 درصد کلاهبرداری های کشور تلفنی است

رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مهمترین روش های کلاهبرداری در کشور را تشریح کرد.

خبرگزاری مهر - سرهنگ بهروز رهبریان اظ‌‌هار داشت: مهمترین دلایل کلاهبرداری در کشور ساد‌‌هانگاری، تنبلی اجتماعی و طمع ورزی است. کلاهبرداران با استفاده از حس نیاز مالی طعمه با پیشن‌‌هاد‌‌‌های وسوسه کننده توجه مالباختگان را جلب می کنند و به راحتی افراد را فریب می دهند.
وی ادامه داد: این افراد به علت تنبلی دوست دارند در کمترین زمان پول به دست آورند و به علت داشتن طمع زیاد گرفتار کلاهبرداران می شوند. همیشه باید دانست که سریع ترین راه برای کسب درآمد غیرمعقول
 به نتیجه نمی رسد.
رئیس پلیس مبازه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با اعلام انواع روش‌‌‌های کلاهبرداری کشور، افزود: کلاهبرداری تلفنی، کلاهبرداری در خرید و فروش،کلاهبرداری در پیش فروش، اعزام دانشجو به خارج، فروش اجناس بدلی، کارچاق کنی، رمالی فالگیری، کلاهبرداری در ازدواج و آموزشگاه‌‌‌ها و موسسات خیریه مهمترین انواع کلاهبرداری در کشور هستند. البته امروز مهمترین معضل در این حوزه کلاهبرداری تلفنی است که از طریق تماس و پیامک انجام می شود.
به گفته رهبریان، کلاهبرداران پس از استفاده از روشی خاص برای کلاهبرداری به علت اطلاع رسانی شیوه شان را تغییر می دهند و هر روز به دنبال راهکار‌‌‌های
جدید هستند.
وی با اشاره به اینکه 20 درصد کلاهبرداری‌‌‌های کشور را روش تلفنی تشکیل می‌دهد، گفت: این روش ابتدا در زندان‌‌ها طراحی و اجرا شد که سپس به خارج از زندان نیز شیوع یافت. در این روش کلاهبرداران با بهانه‌های مختلف طعمه را پای دستگاه عابر بانک کشانده و با تغییر زبان دستگاه از حساب آن‌‌ها پول‌های  میلیونی برداشت می‌کنند. این افراد برخی از طعمه‌ها را از طریق آگهی‌‌‌‌‌های  روزنامه شناسایی می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :