آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41030
تاریخ انتشار : 4 دی 1392 10:55
تعداد بازدید : 891

آغاز مذاکرات برای انتقال گوگل به ایران

ایران مذاکراتی را از طریق وزارت فرهنگ و سازمان فناوری اطلاعات با سایت های بزرگ از جمله گوگل مطرح کرده که این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست های کشور است.

خبرگزاری فارس - محمود خسروی مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت، با بیان این مطلب گفت: یکی از اهدافمان این است که سایت‌هایی که ترافیک زیادی دارند را به داخل منتقل کنیم.
وی ادامه داد: هم‌اکنون 90 درصد ترافیک‌ بسیاری از سایت‌های پربازدید برای ایران است، البته نه سایت‌هایی مانند سایت جهانی گوگل بلکه سایت‌هایی مانند آپارات.
مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت گفت: این کار را با بخش خصوصی آغاز کرده‌ایم، فضا و امکانات برای آنها مهیا کرده‌ایم و آنها را به IX (مرکز تبادل ترافیک) داخلی شرکت زیرساخت در میدان امام خمینی متصل
 کرده‌ایم.
وی ادامه داد: این کار تاکنون موفق بوده و توانسته‌ایم با این روش 25 گیگابایت ترافیک ایران را که قبلا در خارج کشور میزبانی می‌شد به داخل منتقل کنیم و از داخل
 سرویس دهیم.
خسروی در خصوص میزبانی سایت‌های بزرگ جهانی در داخل، گفت: مطمئنا در آینده این اتفاق در مورد شرکت‌های بزرگ خارجی نیز رخ خواهد داد.
مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت افزود: مذاکراتی را در سطوح مختلف از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل مطرح کردیم که این مذاکرات ادامه دارد.
وی گفت: این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران انجام شده که نتیجه آن هنوز مشخص نیست.
خسروی افزود: در این جهت حرکت می‌کنیم و فعلاً در مورد سایت‌هایی که مذاکره با آنها راحت‌تر بوده این کار را انجام داده‌ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :