آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41026
تاریخ انتشار : 4 دی 1392 10:44
تعداد بازدید : 945

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

چهار سیستم عامل بومی در کشور داریم

به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات، توسعه کل شبکه های دسترسی در حال حاضر در دستور کار قرار دارد و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ظرف دو سال آینده در زمینه شبکه ملی اطلاعات نیز بخش مهمی از عقب ماندگی ها جبران خواهد شد.

ایسنا - نصرالله جهانگرد با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر برای تقویت بازار داخل طرح‌های مختلفی اجرایی و از جمله چندین موتور جست‌وجو و سیستم عامل و ایمیل بومی طراحی شده‌ است که ما برای توسعه‌ آنها برنامه‌هایی در دست داریم.
وی ادامه داد: اکنون چهار سیستم عامل بومی در کشور تجربه شده که لازم است روی این‌ها کار بیشتری صورت بگیرد تا با انجام کار اجرایی واقعی قابلیت‌های آنها نشان داده شود. به همین منظور ما هم از این سیستم‌ها حمایت می‌کنیم تا روی آنها برنامه‌های کاربردی لازم نوشته شود تا این شبکه‌ها مورد استقبال بیشتر و استفاده گسترده‌تر قرار بگیرند.
جهانگرد افزود: در حال حاضر دو یا سه سیستم عامل در کشور تقریبا یکپارچه‌ شده‌اند که آخرین آنها زمین است که در حال حاضر چند دانشگاه آن را مورد استفاده قرار داده‌اند.
معاون وزیر ارتباطات درباره‌ ایمیل‌های بومی گفت: اکنون چند ایمیل سرور راه افتاده که هر یک از آنها بار ترافیکی خاص خود را دارند. در این میان ما هم افراد را ترغیب می‌کنیم اما هیچ الزام و اجباری برای هیچ گروهی وجود ندارد، در واقع ما تنها به ظرفیت‌های آنها کمک می‌کنیم تا مردم جذب شوند، اما جذب کاربران بستگی به توان رقابت این شرکت‌ها دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :