آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40988
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 12:5
تعداد بازدید : 897

درگذشتگان، در صدر جست و جوی گوگل

هنوز ماه دسامبر به نیمه نرسیده، هر شرکت و موتور جست وجویی که کمی هم از اطلاعات در انبار خود داشت، اقدام به انتشار آمار و ارقام سالانه کرده است. جوری که انگار بزرگ ترین موتور جست وجو را در دنیا دارد و آمارش مرجع تصمیمات مهم خواهد بود! از آمازون و اپل و مایکروسافت که بگذریم، بزرگ ترین موتور جست وجوی پول ساز در جهان یعنی گوگل ارایه فهرست 10 عنوان بیشترین جست وجوی سال خود را تا امروز عقب انداخت و با اعلام آن توجه بسیاری را متوجه خود ساخت. Year-End Zeitgeist مسوول اعلام نتایج جست وجوی سال 2013 گوگل بود که اعلام کرد به طور کلی بیشترین علاقه مندی جست وجو در این سال مربوط به سیاست، سرگرمی و فناوری بوده که البته فرزند خانواده سلطنتی انگلستان هم یکی از آنهاست!

در مورد فناوری هم مانند همیشه اوضاع به رقابت‌ها و مسایل مطرح در این بازار باز می‌گردد که البته برای تازه‌کارها می‌توان این جست‌وجوها را به دو دسته گوشی‌های هوشمند و کنسول‌های بازی تقلیل داد. از روی این لیست می‌توان استنتاج کرد که دعوای بین iOS و آندروید بالا گرفته و این اختلاف سلیقه کاربران آیفون 5S را در رتبه سوم و گلگسی S4 سامسونگ را در رتبه هشتم جست‌وجو نشانده است. این رتبه توسط پلی‌استیشن 4 سونی در جایگاه نهم تعقیب می‌شود، محصولی که با کنار زدن صف طولانی از کلمات دیگر پس از رونمایی مانند گوشی اپل توانست در این فهرست 10عضوی جایگاهی برای خود بیابد.
اما در رده‌های بالاتر عناوینی به چشم می‌خورند که مربوط به اخبار ناگهانی می‌شود. مرگ غم‌انگیز پل واکر، بازیگر آمریکایی در یک سانحه رانندگی در رتبه دوم جای دارد و قبل از آن هم نام بنیانگذار آفریقای جنوبی آزاد، یعنی نلسون ماندلا به چشم می‌خورد. آخرین خبر مربوط به بزرگ مرد آفریقا هم توانست رتبه نخست آخرین سال حیاتش یعنی 2013 را از آن خود کند.
فهرست 10 واژه برتر جست‌وجوی سال 2013 از سایت گوگل به این شرح است:
نلسون ماندلا ۲-پل واکر ۳-آیفون 5s ۴-کوری مانتیث (بازیگر و خواننده کانادایی) ۵-‌هارلم شیک (نوعی رقص مخصوص محله‌هارلم نیویورک) ۶- ماراتون بوستون (بمب گذاری در این مسابقه ماراتون عده‌ای را کشت و زخمی‌کرد)۷- نوزاد سلطنتی (فرزند پرنس ادوارد و پرنسس کیت میدلتون خانواده سلطنتی بریتانیا)۸- Galexy s4 سامسونگ ۹-پلی استیشن 4 سونی 10- کره شمالی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :