آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40987
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 12:4
تعداد بازدید : 1002

کارکنان انبارهای آمازون شاکی اند

بیش از 40 هزار نفر در بریتانیا از مدیران آمازون خواستند که هرچه زودتر شرایط کار در انبارهای این شرکت در بریتانیا را ارتقا دهد.

فناوران- در ماه نوامبر و در پی انتشار عکس‌هایی از محل کار کارکنان انبارهای آمازون، یکی از متخصصان محیط کار در انگلستان اعلام کرد که محیط کار کارکنان این انبارها می‌تواند به لحاظ روحی و جسمی‌ برای کارکنان آسیب‌زا باشد. در همین راستا کمپینی در اینترنت و در سایت Change.org که معمولا به همین امور می‌پردازد به راه افتاد تا از جف بزوس، مدیر عامل آمازون بخواهد که دستمزدهای کارکنان انبارهای این شرکت در بریتانیا را به حد امرار معاش بالا ببرد. این کمپین ظرف تنها 2 روز توانسته 40 هزار امضا دریافت کند. به نوشته تلگراف، در سایت Change.org برای این کمپین عکسی از محل کار انبارها آورده شده که در زیر آن نوشته: «کارکنان بریتانیایی آمازون: تمام خواسته ما برای کریسمس حقوق عادلانه است». در توضیح ماهیت کمپین هم آورده شده: «15 هزار کارگر و کارمندی که شرکت‌های کاریابی برای مواجهه با شلوغی سال نو در آمازون استخدام کرده‌اند حقوق عادلانه برای برخورداری از زندگی مناسب را دریافت نمی‌کنند».
امیلی کنوی که در ShareAction کار می‌کند و آغازگر این کمپین بوده است در مصاحبه با روزنامه گاردین گفته: هدف اصلی من از راه‌اندازی این کمپین این بوده که افراد را به بازنگری در موقعیت شغلی خود دعوت کنم و این موضوع که شرکت مالیات بر دآمد کلان می‌دهد ربطی به حقوق پرداختی کارکنان ندارد. او می‌افزاید: این شرکت در زندگی بسیاری از ما نفوذ کرده و بسیاری از دوستان و خانواده من هدایای کریسمس خود را از سایت آمازون می‌خرند و این در حالی است که به افرادی که این هدایا را بسته‌بندی و آماده می‌کنند حقوق کافی برای امنیت زندگی داده نمی‌شود. برای بسیاری همین که آمازون سال گذشته 3/2 میلیون یورو مالیات پرداخته کافی است، اما باید عمیق‌تر فکر کرد. چون بسیاری از کارکنان این شرکت نه امنیت شغلی کافی دارند و نه حقوق و مزایای کافی برای گذران زندگی دریافت می‌کنند.
حال باید دید آیا جف بزوس می‌خواهد در این آغاز سال میلادی به این کمپین خودجوش واکنش نشان دهد یا آمازون مانند برخی دیگر شرکت‌ها منتظر می‌ماند تا این اعتراض روی فروش و درآمد شرکت تاثیرات بزرگ بگذارد و آنگاه به فکر چاره باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :