آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40984
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 12:1
تعداد بازدید : 821

راه جدید هکرها برای سرقت اطلاعات

هکرها به راهی برای سرقت اطلاعات شخصی افراد دست یافته اند و این راه صرفا با ضبط صدایی صورت می گیرد که یک رایانه شخصی تولید می کند.

خبرگزاری مهر- دانشمندان با استفاده از یک میکروفن در یک تلفن همراه توانستند صدای ایجاد شده توسط واحد پردازش مرکزی رایانه (CPU) را ضبط و این اطلاعات را رمزگشایی
کنند.
پس از آن محققان با شناسایی بخش‌های خاصی از اطلاعات که این صداهای منحصر به فرد مرتبط به آن بودند توانستند محتوای نامه‌های شخصی را بازیابی کنند.
 از این روش به شکل نظری می‌توان برای سرقت کلمات عبور و دیگر اطلاعات رمزگذاری شده برای ورود به یک صفحه وب استفاده کرد.
علت این است که وقتی اطلاعاتی که وارد یک وب‌سایت می‌شود و به یک سرور امن با استفاده از الگوریتم RSA ارسال می‌شود، واحد پردازش مرکزی رایانه (CPU) صداهای متمایز و منحصر به فردی تولید می‌کند که از آنها با عنوان حلقه یاد می‌شود.
الگوریتم‌های RSA برای ارسال اطلاعات به کار برده می‌شود و دربرگیرنده یک کلید عمومی است که با یک کلید خصوصی برای بسته بندی و ارسال این اطلاعات به شکل امن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرکدام از این حلقه‌ها نشان دهنده یک قدم خاص در فرآیند رمزگشایی است و این حلقه‌ها می‌توانند برحسب نوع اطلاعات ارسالی و استفاده رایانه متغیر باشند.
میکروفون صداهای ثابت این حلقه‌های را ضبط می‌کند تا تصویری از ظاهر RSA بسازد. وقتی که هر بخش از کلید رمز 4096 بیتی شناسایی شد این حلقه‌ها از متودی به نام حمله استخراج کلیدی برای افشای اطلاعات استفاده می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :