آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40973
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 11:49
تعداد بازدید : 658

معاون سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد:

پایه های جذب مالیات افزایش می یابد

معاون پژوهشی برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور گفت: برای جذب مالیات در تلاشیم که پایه های مالیاتی را گسترش دهیم و در همین راستا طرح جامع مالیاتی و بازنگری طرح را در دستور کار داریم و برنامه مراجعه مودیان مالیاتی به سازمان را الکترونیکی خواهیم کرد.

ایسنا- محمدرضا عبدی در همایش علمی و تخصصی پژوهش، مالیات و توسعه گفت: اگر می‌بینیم که در سطح جهان کشورهایی به توسعه یافتگی شهرت دارند به این دلیل است که قبل از هرگونه هزینه‌کردی از منابع و بودجه به خوبی در آن زمینه تحقیق و برنامه ریزی می‌کنند.
وی با بیان اینکه رسیدن به هدف علاوه بر پژوهش نیازمند منابع است افزود: پرداخت مالیات از مهمترین مولفه‌های توسعه اقتصادی در هر کشوری محسوب می شود.
وی با اشاره به وصول مالیات‌ها از طریق مالیات بر ثروت، مالیات بر درآمد و مالیات بر مصرف (ارزش افزوده) گفت : اگر بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده درآمدهای مالیاتی را از طریق وصول مالیات بر مصرف محقق سازیم می‌توانیم قدم‌های بزرگی در این زمینه
برداریم.
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه در صددیم که مالیات بر مصرف را افزایش دهیم گفت: بحث مالیات بر ارزش افزوده که از سال 87 استارت آن زده شد میزان وصول آن از سه به هشت درصد افزایش یافته است.
عبدی گفت: معافیت های دائمی از پرداخت مالیات در بسیاری از کشورهای توسعه یافته وجود ندارد و نرخ ترجیحی مالیات در این کشورها
فعال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :