آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40969
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 11:15
تعداد بازدید : 761

رونق بازار تجهیزات محافظتی در بازار کامپیوتر

احتیاط شرط عقل است

افزایش قیمت کالاهای کامپیوتری اگرچه به کاهش حجم تقاضا در بازار منجر شده است، رونق بازارهای دیگر از جمله بازار خدمات و همچنین کالاهای جانبی را در پی داشته است. در این بین کالاهایی که برای ایمنی دستگاه هایی نظیر تبلت، موبایل و لپ تاپ به کار می رود، بازار پررونق تری دارد.

فناوران- بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار کالاهایی نظیر قاب‌های محافظ ، پایه‌های خنک کننده لپ تاپ، برچسب‌های ضد خش و از این قبیل بسیار پر رونق است.
به گفته فعالان بازار، از حدود دو سال قبل و از زمانی که قیمت‌ها در بازار کالاهای کامپیوتری و دیجیتالی روندی صعودی در پیش گرفت، بازار کالاهای محافظ رونق چشمگیری یافت.
محمد سلطانی که از فعالان بازار کامپیوتر است، با بیان اینکه اکثر این کالاها محصول کشور چین است، می‌گوید: معمولا پایه‌های خنک کننده از جانب کاربران لپ تاپ و قاب و کاورهای یدکی از جانب کاربران تبلت و گوشی موبایل مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما یکی از پرمخاطب‌ترین کالاها برچسب‌های ضد خش است که از زمان عرضه تبلت و گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش لمسی به وفور به بازار عرضه شده و مخاطبان بسیاری یافته است.
به گفته این فعال بازار، با وجودی که تبلت و گوشی‌های موبایل و لپ تاپ‌های لمسی به صفحات لمسی از شیشه‌های گوریلا‌گلس‌ ضد خش مجهزند، اما گویا کاربران گوشی و تبلت به قابلیت ضد خش این شیشه‌ها اعتماد ندارند و همچنان برای جلوگیری از خش دیدگی صفحه نمایش از این برچسب‌ها استفاده‌ می‌کنند. زمانی، از دیگر فعالان بازار هم با بیان اینکه برچسب‌های ضد خش تبلت و موبایل بیشتر کاربر را از لحاظ روانی راضی می‌کند، می‌گوید: رشد تقاضا برای این برچسب‌ها طی سال‌های اخیر به رشد قیمت شان در بازار ختم شده است. به طوری که نمونه‌های گوناگونی از برچسب‌های ضد خش تبلت و گوشی را می‌توان با میانگین قیمت 10 تا 30 هزار تومان در بازار یافت. حتی نمونه‌هایی نیز در بازار موجود است که در مقابل شکستن نیز تبلت یا گوشی را ایمن می‌کند. این برچسب‌ها با قیمتی در حدود 50 تا 80 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.
علی کشوری، یکی دیگر از فعالان بازار با اشاره به رونق بازار پایه‌های خنک کننده لپ تاپ می‌گوید: این روزها بازار خرید و فروش دستگاه‌های مکمل لپ‌تاپ یا دستگاه‌هایی که استفاده ساده و راحت‌تری را برای کاربران لپ‌تاپ فراهم می‌آورد، گرم است و پایه‌های خنک کننده لپ‌تاپ و میزهای لپ‌تاپ در ابعاد و اندازه‌های گوناگون از جمله کالاهایی هستند که مخاطب زیادی یافته‌اند.
محمد دوست، یکی از فعالان بازار در این باره می‌گوید: اگرچه افزایش تعداد کاربران لپ‌تاپ منجر به رشد تقاضا برای کالاهایی نظیر پایه‌های خنک‌کننده شده است، رشد تنوع در برند و مدل‌های این کالاها و همچنین معرفی بهتر و بیشتر این محصولات باعث شده است که میزان تقاضا برای این کالاها افزایش یابد. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار این کالا حضور دارند که دیپ کول و لاجیتک از شناخته شده‌های بازار هستند. به گفته آنان قیمت این دستگاه‌ها بسته به برند و نوع دستگاه بین 30 تا 180 هزار تومان متغیر است.
فعالان بازار می‌گویند: رونق در بازار این کالاها طی دو سال اخیر در حدی بوده که در دوران رکود بازار بیشتر کسبه بازار  از محل فروش تجهیزات محافظتی کالاهای کامپیوتری و دیجیتالی برخی از هزینه‌ها را تامین می‌کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :