آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40886
تاریخ انتشار : 1 دی 1392 10:47
تعداد بازدید : 589

عضو ناظر کمیته فیلترینگ پیشنهاد داد:

فیلتر صفحات نامناسب به جای فیلتر کل شبکه های اجتماعی

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با مثبت ارزیابی کردن فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب به جای ایجاد محدودیت در استفاده از شبکه های اجتماعی گفت: فیلترینگ صفحات نامناسب می تواند جایگزین خوبی برای فیلتر کلی شبکه های اجتماعی باشد.

خبرگزاری ایرنا - محمدعلی اسفنانی افزود: این اقدام مطلوب کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیز بوده و هیچ منعی از این بابت وجود ندارد.
وی درمورد فیلتر وی‌چت گفت: به طور یقین در بسیاری از موارد روش هایی که حاکمیت به کار می‌گیرد، لاجرم و از روی ناچاری است بدان معنا که ممکن است به مذاق افراد خوش نیاید اما راهی جز آن وجود ندارد. نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در فیلترینگ وی چت قانون اعمال شده است، تصریح کرد: هرجا که مصادیق مجرمانه ای در صفحه های اجتماعی وجود داشته باشد بدون شک شبکه مدنظر باید به وسیله قانون فیلتر شود، البته گاهی این اقدام سریع صورت نمی‌گیرد و در ابتدا ممکن است به تذکرات شفاهی یا مکتوب بینجامد و در صورت آنکه نتیجه‌ای از این تذکرات حاصل نشد، بحث فیلترینگ به اجرا در می‌آید. اسفنانی در مورد پیشنهاد وزیر ارتباطات مبنی بر تلاش برای فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب در شبکه های اجتماعی، ادامه داد: تصمیم برای انجام این اقدام مثبت است و اگر سیاستی اتخاذ شود تا بتواند بخشی از مصداق مجرمانه را بردارد بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد. وی یادآور شد: به طور حتم اگر فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب در شبکه های اجتماعی به گونه‌ای اجرا شود تا به این شبکه ها آسیبی وارد نشود، مطلوب کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است و منعی از این بابت وجود ندارد.
نماینده مجلس، با یادآوری گسترده بودن شبکه های اجتماعی، افزود: در بسیاری از مواقع با فیلترینگ شبکه اجتماعی، بلافاصله صفحه‌ای دیگر برای فعالیت کاربران جایگزین آن می شود؛ این موضوعی است که اغلب اتفاق می افتد اما با این وجود نمی توان کشور را به این بهانه رها و از فیلترینگ برخی شبکه‌ها چشم پوشی کرد. این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: بدون شک فیلترینگ شبکه یا صفحه‌ای اجتماعی، تنها مخصوص ایران نیست و می توان گفت در همه کشورها چنین محدویت هایی وجود دارد بنابراین نمی‌توان ادعا کرد که فیلترینگ خاص کشور
ایران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :