آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40821
تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 11:40
تعداد بازدید : 1096

رفرش ها در حال بلعیدن بازار

ساحره چمنی - اگر یک گوشی دست دوم برای فروش دارید، نگران نباشید، کافی است سری به بازار موبایل بزنید تا به سرعت گوشی تان با قیمت خوبی به فروش برسد.

اگرچه پیشتر فروش گوشی‌های دست دوم در بازار خیلی سخت بود، اما این روزها همه گوشی‌های دست دوم با استقبال بی‌نظیری از سوی برخی فروشندگان روبه رو می‌شود.
علت اینجاست که برخی فروشندگان سودجو به سهولت گوشی دست دوم شما را با قیمت گوشی آکبند مجددا به فروش رسانده و از این بابت سود خوبی به جیب می‌زنند.
به هر ترتیب این روزها «گوشی‌های رفرش» به مراتب بیش از گذشته بازار موبایل را فرا گرفته است.
حالا که برخلاف گذشته که مشتری‌ها نگران از خرید گوشی‌های تقلبی و  چینی به جای دستگاه‌های اصل بودند، این روزها باید مراقب گوشی‌های «رفرش» هم باشند.
این گوشی‌ها معمولا گوشی‌های دست دومی هستند که با تعویض قاب و تعمیر، دوباره داخل جعبه قرار گرفته و به شکل آکبند به مشتریان تحویل داده می‌شود و خریدار نیز غالبا هیچگاه متوجه این موضوع نمی‌شود.
وجود چنین گوشی‌هایی که با مهارت بالایی بازسازی می‌شوند به قدری در بازار زیاد شده که حتی بسیاری از خود فروشندگان نیز قادر به تشخیص آنها از گوشی‌های نو نیستند.
بنا به گفته فروشندگان، فروش این مدل گوشی‌ها از گوشی‌های نو سود به مراتب بیشتری به همراه دارد، بنابراین برخی ترجیح می‌دهند این مدل گوشی‌ها را به فروش برسانند.
اگرچه قبلا این اتفاق درباره گوشی‌های لوکس می‌افتاد، اما معمولا به مشتریان توضیح داده می‌شد که این گوشی مثلا با قاب تعویضی در اختیار شما قرار می‌گیرد و مشتری هم می‌توانست تصمیم بگیرد که آیا این گوشی را خریداری کنند یا خیر، اما امروزه بسیاری از گوشی‌ها به این شکل و بدون هیچ گونه توضیحی و حتی با کارت گارانتی و برچسب شبنم در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و هیچ نظارتی از سوی مسوولان در این مورد صورت نمی‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :