آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40806
تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 11:17
تعداد بازدید : 714

توییتر جیک جیک اطرافیانتان را هم نشان می دهد

توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی در این شبکه اجتماعی به نام توییت های همسایه (Nearby Tweets) است که به کاربران امکان می دهد فهرستی از پیام های تازه افرادی که در نزدیکی و همسایگی آنها وجود دارند را ببینند.

فناوران - The Street نوشت، توییتر سعی می‌کند توییت‌هایی را که از نظر جغرافیایی از نزدیکی شما فرستاده می‌شوند را چه شما بشناسید و چه نشناسید، برای شما به نمایش بگذارد. صفحه آزمایشی نسخه وب این قابلیت شامل یک نقشه گوگل است که مکان قرار گرفتن کاربر را با علامت آبی نشان می‌دهد. پیام‌های پنج تن از کاربران توییتری که در نزدیکی کاربر قرار دارد بر اساس زمانی که فرستاده شده‌اند از بالا تا پایین صفحه به نمایش در می‌آید. البته کاربر در صورت تمایل می‌تواند پنج توییت دیگر را از همسایگانی که فاصله بیشتری با وی را دارند نیز انتخاب کرده و ببیند.  
این قابلیت که به قابلیت‌های وی‌چت شباهت زیادی دارد به کاربران امکان می‌دهد با در نظر گفتن کلید واژه‌هایی که ممکن است توسط بلاگرهای همسایه مورد استفاده قرار گیرد، امکان جست‌وجوی خود توسط همسایگانش را به حداقل برساند.
همانطور که شما روی نقشه حرکت می‌کنید، پاپ‌آپ توییت‌ها همانند تصاویری شبیه به کارت‌های خریدی که در زمان جست‌وجوی فروشگاه‌های کالا در نقشه‌های گوگل ظاهر می‌شوند، به نمایش در می‌آیند. تاکنون چندین کاربر توییتر گزارش داده‌اند که نمونه آزمایشی این قابلیت را در اپلکیشن‌های موبایل خود در هفته‌های اخیر دیده‌اند.
به وجود آوردن این قابلیت اتفاق بزرگی برای توییتر است. زیرا از طریق این سرویس جدید و شناسایی افرادی که در یک منطقه جغرافیایی قرار دارند، می‌تواند تبلیغات محلی به آنها ارایه دهد.
به گزارش وال‌استریت ژورنال، هدف توییتر یکپارچه کردن قابلیت‌هایی در قالب «همسایگی» با اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :