آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40801
تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 11:5
تعداد بازدید : 800

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران:

توسعه شبکه موبایل با دعوا ممکن نیست

سازمان فاوای شهرداری تهران به عنوان متولی شهر، مدافع حقوق شهروندان بوده و به راحتی نمی توانیم از کنار مسئله آلودگی فرکانسی عبور کنیم.

تسنیم - علی اصغر قائمی، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران با بیان اینکه شورای شهر برای تجمیع تجهیزات اپراتورها در سطح شهر تهران، مانع از توسعه دکل‌های ارتباطی آنها شد، گفت: در این راستا اگر اپراتورها دغدغه داشته باشند که نمی‌توانند شبکه خود را توسعه دهند درست است اما ما به عنوان متولی شهر، مدافع حقوق شهروندان هم هستیم و به راحتی نمی‌توانیم از کنار موضوع آلودگی فرکانسی عبور کنیم.
وی با بیان اینکه سخت‌گیری‌ها در این زمینه الزامی است، افزود: با این حساب برای رفع دغدغه‌ اپراتورها نیز باید مصالحه‌ای را بین منافع دو طرف داشته باشیم.
او گفت: شورای شهر براساس کار مطالعاتی و با پشتوانه این مصوبه را گذرانده و ابلاغ کرده است ولی به معنای وحی نیست و قابلیت بازنگری دارد که البته باید دلایل کافی برای آن وجود داشته باشد.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران با اشاره به اینکه گمان می‌کنم مصوبه فعلی ظرفیت‌های توسعه مطلوب را در تهران داشته باشد، درباره آلودگی‌های فرکانسی گفت: سازمان تنظیم مقررات، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان انرژی اتمی در این زمینه مسوول هستند و باید گزارش ارایه دهند؛ اما همه می‌دانیم که در انبوهی از فرکانس‌ها غوطه‌ور هستیم و ممکن است که خود سرویس دهندگان بگویند، فعالیت آنها مشکل زیست محیطی ندارد و به راحتی بشود در میان آنها زندگی کرد اما به نظرم این موضوع نیازمند یک بررسی دقیق است تا بتوان به صراحت درباره آسیب‌زا بودن آنها، بحث کرد.
قائمی افزود: جدا از فرکانس‌های منتشره از رادیوهای حوزه دیتا و BTSها، از دیرباز غرق در فرکانس‌های رادیو و تلویزیون بوده‌ایم و الآن می‌بینیم در زیرزمین منفی 3 رادیو کار می‌کند اما موبایل نه؛ پس اگر از این زاویه هم به موضوع نگاه شود، نشان می‌دهد که این نگرانی کمی جنبه غیر حرفه‌ای دارد.
قائمی با تأکید بر اینکه اگر من اپراتور بودم سعی می‌کردم حداکثر BTSها را داشته و پوشش شبکه‌ام کامل باشد، گفت: اپراتورها باید توسعه خود را با تفاهم جلو ببرند زیرا با دعوا و مرافعه کار پیش نمی‌رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :