آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40800
تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 11:4
تعداد بازدید : 693

درآمد ماهیانه ۱۶ میلیارد ریالی مخابرات کرمان از تلفن همراه

مدیرعامل سابق مخابرات استان کرمان در مراسم تودیع خود گفت: مخابرات از تماس های تلفن همراه شهروندان کرمانی، ماهیانه ۱۶ میلیارد ریال درآمد کسب می‎کند.

تسنیم - علیرضا مهدوی با ارایه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در مخابرات استان کرمان، گفت: درحوزه تلفن همراه نیز بیش از یک میلیون و 341 شماره به شماره‌های قبلی شرکت مخابرات اضافه شده، این درحالی است که این تعداد در گذشته 990 هزار شماره بوده است.
مدیرعامل سابق شرکت مخابرات استان کرمان با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه استان 76درصد است، افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه استان کرمان از سال 88 تاکنون با رشد 41 درصدی روبه‎رو بوده و به 135درصد رسیده است. مهدوی گفت: بیش از دو سال است که در ارتباطات سیار صد درصد بدهی دریافت می‌شود و در بحث دولت الکترونیکی نیز شبکه بین سازمانی راه‌اندازی شده و کلیه فرمانداری‌ها به شبکه فیبرنوری متصل شده‌اند.
وی بیان کرد: در سطح استان کرمان روزانه 40  شماره تلفن ثابت واگذار می‌شود که در این راستا ماهانه نه میلیارد ریال در حوزه تلفن ثابت در استان سرمایه‎گذاری شده است. مدیرعامل پیشین شرکت مخابرات استان کرمان با اشاره به سرمایه‎گذاری ماهانه پنج میلیارد ریال در تلفن همراه در استان افزود: در هر ماه یک ایستگاه تلفن روستایی و متوسط 1200پورت اینترنت پرسرعت راه‌اندازی شده است. وی آمار واگذاری تلفن همراه در کرمان را ماهانه 860 خط تلفن ثابت عنوان کرد و گفت: در هر ماه هشت سازمان و دستگاه به فیبرنوری متصل شده‌اند و در این مدت هشت کیلومتر فیبرنوری اختصاصی برای سازمان‌ها کشیده شده است. مهدوی افزود: در حال حاضر791هزار شماره ثابت فعال در استان وجود دارد و در 635 مرکز کار واگذاری تلفن انجام می‌شود. مهدوی با بیان اینکه بیش از سه سال است که هیچ گونه قبض ثابت و همراه را چاپ نکرده‌ایم، افزود: چاپ نکردن قبض به سبب پایلوت بودن استان کرمان در طرح دولت الکترونیکی بود که هم اکنون 85 درصد قبوض ما الکترونیکی است و 15 درصد بقیه عمدتاً برای ادارات و یا مناطق روستایی چاپ می‌شود. مدیرعامل سابق شرکت مخابرات استان کرمان با بیان اینکه درآمد تلفن همراه ماهانه 16 میلیارد ریال است، عنوان کرد: در بخش دیتا به ازای هر پورت 230هزار تومان ایجاد درآمد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :