آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40789
تاریخ انتشار : 30 آذر 1392 10:44
تعداد بازدید : 845

انتقاد از اشکالات سیستم هوشمند پمپ بنزین ها

رییس سندیکای جایگاه داران کشور در واکنش به نصب و راه اندازی سیستم هوشمند در جایگاه های سوخت، گفت: این جایگاه ها هیچگونه دخالتی در نصب و راه اندازی و مدیریت این سیستم ندارند و مسئولیت همه این موارد برعهده شرکت پخش و پالایش است.

ایرنا - بیژن حاج محمدرضا ضمن تشریح نحوه نصب سیستم هوشمند، افزود: در ابتدای سال 85 قرار بود این سیستم از انگلیس وارد شود که بعدها معلوم شد جنس چینی است که سندیکا هیچگونه مسئولیتی را در زمینه بکارگیری این سیستم قبول نکرد.
وی با بیان اینکه بعدها نیز نرم افزار کیف پول به این سیتسم افزوده شد، ادامه داد: از لحظه ورود این نرم افزار سیستم معیوب و غیر ایمن شد و هرچه فریاد زدیم در نهایت نتیجه‌ای نگرفتیم و تنها محکوم شدیم.
رییس سندیکای جایگاه داران کشور اظهار داشت: این قبیل سیستم ها را در دنیا می توان به راحتی و در طول یک هفته تغییر داد ولی سیستم‌های موجود از سال 86 نصب شده و در آن تغییری بوجود نیامده و به روزرسانی نشده است.
حاج محمدرضا با اشاره به اتهامات وارده به جایگاه داران، گفت: ارتباط نداشتن پوز با سرور، استفاده از کارت سوخته، کارت های توقیفی یا بازداشت شده و کارت های فاقد سهمیه از عمده موارد اتهامی این جایگاه هاست که نسبت به اتهامات وارده هیچگونه دخالتی ندارند.
وی اظهار داشت: از ابتدای نصب این سیستم هوشمند از این اتهامات به عنوان خطا در تراکنش نام برده می‌شد ولی امروز به عنوان سوء استفاده مطرح و جرایم سنگین برای آن تعیین می‌شود.
حاج محمدرضا با اشاره به اینکه جایگاه داران دسترسی به عملکرد سیستم هوشمند ندارند، تصریح کرد: حاضریم هزینه های کارشناسی در زمینه آی.تی مورد نظر شرکت پخش وپالایش را متقبل شویم تا حقانیت ما معلوم شود.
وی با درخواست از رییس جمهوری برای رفع مشکل جایگاه داران، گفت: استفاده از توزیع سایر فرآورده ها در جایگاه ها، اجرای قانون حق العمل کاری جایگاه داران، جلوگیری از احداث بی رویه جایگاه‌ها و قانونی شدن قرارداد جایگاه داران و تعطیلی بی رویه آنها به دلیل بدهی از عمده مشکلات این صنف است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :