آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40678
تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 11:45
تعداد بازدید : 1329

رییس بانک مرکزی:

اختلال در شبکه شتاب تقصیر یارانه هاست!

ولی الله سیف در همایش هم افزایی دانشگاه ها و بانک ها در توسعه بانکداری مجازی در مورد اختلالی که در شبکه شتاب در این دوره از واریز یارانه ها پیش آمد، گفت: افزایش قابل توجه تراکنش ها سبب کندی خدمات رسانی شد.

ایسنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: دراین دوره از واریز یارانه‌‌ها تعداد تراکنش‌های شبکه بانکی به ۹۱ میلیون در روز رسید که ۱۴ میلیون تراکنش بیشتر از دوره قبل و ۱۰ میلیون بیشتر از اسفند گذشته بود.
ولی‌الله سیف در همایش هم‌افزایی دانشگاه‌ها و بانک‌ها در توسعه بانکداری مجازی درمورد اختلالی که در شبکه شتاب در این دوره از واریز یارانه‌ها پیش آمد، گفت:‌ افزایش قابل توجه تراکنش ها باعث کندی خدمات رسانی شد.
وی با بیان ضرورت توسعه بانکداری مجازی گفت: پیشنهاد می‌کنم که بانک مرکزی و بانک‌ها از طرح‌های دانشگاهی و تولیدات داخلی در حوزه فناوری اطلاعات حمایت کنند.
همچنین انتظاری رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز در این همایش بر ضرورت ایجاد شبکه پایدار ، نظام پیشگیری از حوادث رایانه ای ، ایجاد نرم افزارهای بومی تاکید کرد و افزود: در این حوزه ها در حال تدوین برنامه ها هستیم و در عین حال برای ایجاد شبکه ها و بانک های مجازی به یک نظام احراز هویت دقیق نیز نیاز داریم.
رییس دانشگاه صنعتی شریف نیز در این همایش پیشنهاد کرد با مشارکت بانک‌ها برج فناوری برای تجمیع همه شرکت‌های فناوری اطلاعات که بیشتر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه هستند ایجاد شود و با پرداخت وام ها در حوزه بانکداری الکترونیکی و بانکداری مجازی فعالیت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :