آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40667
تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 11:31
تعداد بازدید : 1115

احتمال تلفیق اتحادیه های همگن در آیین نامه اجرایی نظام صنفی

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: در آیین نامه اجرایی نظام صنفی که اکنون هیاتی 11 نفره از مجمع امور تولیدی، توزیعی، شورای اصناف و وزارت صنعت،معدن و تجارت روی موارد الحاقی آن کار می کنند، احتمال تلفیق اتحادیه های همگن وجود دارد که از آن استقبال می کنیم.

فناوران- سید مهدی میرمهدی با بیان اینکه با تلفیق اتحادیه‌های همگن تداخل صنفی کمتر می‌شود، افزود: با این حرکت اصناف به دلیل فروش دو نوع کالا اخطار ماده 28 را نمی‌گیرند.
وی گفت: ما در کشورمان 176 صنف داریم درحالیکه در تمام دنیا 60 صنف وجود دارد و اکثر صنوف باهم یکی هستند.
وی تاکید کرد: ادغام اصناف حرکت خوب و درستی  بوده که بیشتر به نفع فروشندگان است. از این رو اتحادیه از روند اجرایی آن استقبال می‌کند.
میرمهدی همچنین گفت: به احتمال زیاد در آیین‌نامه اجرایی نظام صنفی اتحادیه‌های صوتی،تصویری و موبایل، اتحادیه‌های مخابراتی و اتحادیه صنف رایانه باهم تلفیق شوند.
وی افزود: موارد الحاقی آیین نامه باید تا پایان سال به دست وزیر صنعت برسد و تایید شود.
میرمهدی با بیان اینکه از اردیبهشت ماه سال آینده قانون نظام صنفی لازم الاجراست، گفت: این قانون با هدف حمایت از فضای کسب و کار و کاهش برخوردهای مقطعی و موردی اصلاح شد و به تصویب شورای نگهبان رسید و اکنون نیز تیمی متشکل از نمایندگان مجمع امور تولیدی، توزیعی،شورای اصناف و وزارت صنعت،معدن و تجارت بر روی موارد الحاقی  آن کار می کنند.
وی تاکید کرد: طبق این قانون تمام اصناف زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند و این وزارتخانه مجوز تاسیس و ابطال اتحادیه‌ها را می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :