آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40652
تاریخ انتشار : 27 آذر 1392 10:40
تعداد بازدید : 928

وزیر ارتباطات موافقت کرد:

شرط اجرای هم کدسازی مخابرات افزایش معقول تعرفه است

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران شرکت مخابرات ایران قول داده اند اضافه دریافتی در قبوض را برگردانند و اگر مطمئن شوم که این اتفاق نمی افتد ابزارهای لازم را برای گرفتن حق مردم داریم.

فناوران - محمود واعظی در حاشیه نشست خبرگان فناوری اطلاعات کشور در جمع خبرنگاران در خصوص پرداخت نشدن اضافه دریافتی‌ها در قبوض تلفن ثابت و همراه، گفت: این اضافه دریافتی‌ها بیشتر در ارتباط با ودیعه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مخابراتی‌ها قبول کرده‌اند که تعرفه‌ها را افزایش ندهند و مبالغ اضافه شده را بازگردانند اما هنوز بخشی از زمان تعهد داده شده، باقی مانده است.

  شرط اجرای هم کدسازی قیمت معقول است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نمی‌خواهیم از جیب مردم ضعف مدیریت خود را بپوشانیم ادامه داد: تا جایی که می‌توانیم مانع این می‌شویم که تعرفه‌های مختلف افزایش یابد تا به مردم فشار نیاید.
واعظی در مورد هم کدسازی تلفن ثابت در استان‌های کشور گفت: ما دوست داریم این پروژه انجام شود اما اختلاف نظر بین مخابرات و دولت برای تغییر تعرفه وجود دارد؛ به این معنی که ما در وزارتخانه اعتقاد داریم که رقم پیشنهادی مخابرات برای هزینه این طرح بالا است و به مردم فشار می‌آید؛ چرا که هم کدسازی شهرستان‌ها در زندگی برخی تاثیر ندارد اما با افزایش تعرفه، مردم مجبور می شوند هزینه بیشتری بپردازند؛ براین اساس باید سازوکاری انجام شود که هم کدسازی صورت گیرد اما تعرفه ها معقول افزایش یابد.

  60 درصد نیاز اینترنت در داخل است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خصوص اینکه برخی کارشناسان معتقد هستند، راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به نفع کشور نخواهد بود، گفت: این درست نیست چراکه با راه‌اندازی این شبکه می‌توانیم آنچه را که در داخل کشور مورد نیاز است دسترسی یافته و از آن بهره مند شویم.
واعظی با بیان اینکه کشور به سمت سلامت، تجارت و دولت الکترونیکی در حال حرکت است، گفت: 50 تا 60 درصد فعالیت های اینترنت مربوط به داخل است و البته استفاده کنندگان می توانند از20 تا 30 درصد مسایل مرتبط با خارج نیز بهره مند شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تنها یک اینترنت در کشور وجود خواهد داشت، افزود: اینترنت داخلی باسرعت بالا و اینترنت خارجی با سرعت کمتر راه اندازی خواهد شد.
واعظی گفت: در آینده مردم دسترسی پرسرعت دو مگابیت به شبکه ملی اطلاعات خواهند داشت، البته سرعت دسترسی به شبکه‌های خارجی نیز افزایش خواهد یافت.
واعظی در خصوص مخالفت دولت با چهل هزار میلیارد ریال بودجه وزارت ارتباطات، افزود: دولت در توزیع منابع با مشکلاتی مواجه است اما در زمینه توسعه فناوری هر آنچه که به بخش خصوصی قول داده شده مشکلی در زمینه تامین زیرساخت‌ها نخواهیم داشت.
وی گفت: البته بخش خصوصی باید از این مساله خوشحال باشد زیرا می تواند با سرمایه گذاری در این بخش به سودآوری دست یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :