آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40570
تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 11:29
تعداد بازدید : 746

با راه‌اندازی از هشتم دی ماه

«نامک» توان پشتیبانی از معاملات بورس را افزایش می دهد

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از راه اندازی سامانه نامک در تالار حافظ خبر داد و گفت: بعد از نصب و راه اندازی سامانه نامک در ایستگاه های تالار حافظ، تلاش بر این است که عملیات توسعه سیستم، افزایش قابلیت های این سامانه و کارآیی آن در دستور کار قرار گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه- عباس احمدی افزود: سامانه نامک چه از نظر توسعه تعداد ایستگاه‌های معاملاتی و چه از نظر پشتیبانی تعداد و حجم معاملات، دست مدیران بورس را باز کرده است، علاوه بر اینکه این سامانه طراحی مهندسان داخلی است و برای توسعه آتی بازار سرمایه امکان پیاد‌ سازی امکانات مورد نیاز به راحتی مقدور است.
وی درباره مزایا و ویژگی های سامانه نامک نسبت به سامانه پم گفت: مهمترین ویژگی نامک از نظر معماری سیستم همه کارگزارها از یک سرور متمرکز استفاده می‌شود و تفاوت‌ها در دستیابی به سیستم برای کارگزاری‌ها به حداقل می‌رسد.
وی در مورد برتری نامک نسبت به پم در امر نظارت مدیران کارگزاری‌ها بر معامله گران گفت: از نقطه نظر نظارت بر عملکرد معامله گران توسط مدیران کارگزاران، قابلیت‌های ویژه‌ای طراحی شده که بعد از زیر بار رفتن تالار حافظ، این قابلیت‌ها برای مدیران کارگزاری‌ها فعال می‌شود تا مدیران بتوانند روی عملکرد معامله‌گران خود نظارت بهتر و بیشتری داشته باشند.
احمدی به رشد حجم معاملات و ضرورت افزایش تعداد ایستگاه‌های معاملاتی پرداخت و گفت: با وجود افزایش معاملات و حجم معاملات، سامانه پم امکان پاسخگویی به شرایط فعلی بازار را نداشت و عملا اگر سامانه جدید جایگزین سامانه پم نمی‌‌شد، افزایش ایستگاه‌های معاملاتی ممکن نبود، در نتیجه مشکلات جدی رقم می‌خورد.
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با بیان اینکه با وجود افزایش تعداد معاملات برخط، افزایش تعداد ایستگاه‌های معاملاتی یک امر ضروری است، گفت: سامانه نامک چه ازنظر توسعه تعداد ایستگاه‌های معاملاتی و چه ازنظر پشتیبانی تعداد و حجم معاملات دست مدیران بورس را باز کرده است، علاوه بر اینکه سامانه طراحی مهندسان داخلی است و برای توسعه آتی بازار سرمایه امکان پیاده سازی امکانات مورد نیاز به راحتی مقدور است.
وی، به برنامه های آتی شرکت مدیریت فناوری اشاره کرد و گفت: معاملات الگوریتمیک یکی از این برنامه‌هاست که این امکان را به کارگزاری می دهد که بر اساس شرایطی که خودشان برای ارسال سفارشی تعیین می‌کنند، سفارشات را به صورت اتوماتیک ارسال کنند.
احمدی درباره سامانه نظارتی EBS گفت: سامانه نظارتی برای مدیران کارگزاری ها روی سامانه EBS داریم که می‌تواند دستورالعملی که مدیر کارگزاری تعیین می کند را ازطریق هشدارهای مورد نظر در شرایط مختلف به مدیر کارگزاری بدهد تا از ضرر و زیان به کارگزاری بدلیل خطای مشتری و معامله گر جلوگیری کند و همه اینها امکاناتی است که سیستم را به مرور هوشمند می‌کند و تسهیلات ویژه‌ای را به مدیر کارگزاری می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :