آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40558
تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 11:13
تعداد بازدید : 1106

مدیر عامل شرکت آسیاتک:

همه نباید دنبال تامین پهنای باند اینترنت بروند

مدیرعامل شرکت توزیع کننده خدمات اینترنتی آسیاتک گفت: شرکت زیرساخت، شرکت های PAP و مخابرات های استانی سرویس انتقال مناسبی برای محتوای داخل کشور به ارمغان آورند و نگاه انحصارطلبانه نداشته باشند.

تسنیم- محمدعلی یوسفی‌زاده ضمن تایید صحبت‌های وزیر ارتباطات مبنی بر وجود لینک‌های پرسرعت اینترنت با ضریب اشتراک یک به 40، اظهار کرد: امکان این موضوع وجود دارد اما نمی‌توانم بگویم که چه بخش‌هایی این کار را و برای چه انجام می‌دهند.
وی همچنین درباره اینکه ورود بخش خصوصی به واردات پهنای‌باند تا چه اندازه می‌تواند بر قیمت بالای پهنای باند اثرگذار باشد، نیز گفت: در حال حاضر ساختار اینگونه است که می‌بینیم و ما نمی‌توانیم فرمت حاکمیتی را تغییر دهیم اما قطعا اگر بخش‌خصوصی بتواند در زمینه ورود و توزیع پهنای باند در داخل کشور فعال شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
او افزود: برای ارایه خدمات مناسب به مردم نیازمند فضای اینترنتی خوب و بازی هستیم تا بتوانیم بدون محدودیت عمل کنیم.
مدیر عامل آسیاتک با اشاره به اینکه پیشگامان یکی از شرکت‌هایی است که تامین‌کنندگی پهنای باند را هم برای شرکت ارتباطات زیرساخت بر دوش دارد، گفت: ما هم توانایی ورود به این عرصه را داریم و حتی اقدامات مقتضی را انجام داده‌ایم و با اپراتورهای خارجی وارد مذاکره شده‌ایم تا بتوانیم انتقال به سمت ایران بگیریم اما تمام این چرخه مجموعا 20 درصد ماجرا باشد و بخش اصلی و عمده مربوط به ورود پهنای باند به کشور و توزیع تا کاربر نهایی می‌شود.
وی اضافه کرد: در زمینه تامین پهنای‌باند برای شرکت ارتباطات زیرساخت انحصاری وجود ندارد و شرکت‌ها با طی مراحل قانونی می‌توانند مجوز انجام این کار را دریافت کنند؛ اما خود همین تامین‌کنندگان در جایی دیگر خریدار از زیرساخت
هستند.
یوسفی‌زاده افزود: برای ایجاد بستر خوب اینترنتی می‌طلبد که زیرساخت، شرکت‌های PAP (توزیع کننده خدمات) و مخابرات‌های استانی سرویس انتقال مناسبی برای محتوای داخل کشور به ارمغان آورند و نگاه انحصارطلبانه نداشته باشند.
او با بیان اینکه ما وقت خود را بر روی شناسایی محتوای ایرانی گذاشتیم، گفت: در حالیکه شرکت‌هایی نظیر پیشگامان به فکر ارایه بستر بودند، ما با انجام این کار راه را برای تولیدکنندگان محتوا باز کردیم و با این شیوه جلوی خرید مجدد پهنای باند خریداری شده را گرفتیم و آن را در داخل کشور به اشتراک گذاشتیم.
وی در پایان افزود: همه فعالان نباید به گوشه‌ای بروند که شاید رقیب آن‌ها رفته باشد بلکه باید با پرداختن به موضوعات بدیع، توانمندی کشور در این عرصه را ارتقا دهند زیرا همه چیز سر قیمت اینترنت نیست بلکه در زمان کنونی سرویس و خدمات حرف اول را می‌زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :