آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40539
تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 10:37
تعداد بازدید : 766

بنیاد شهید «ويكي پديا» ايثار ساخت

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد كشور از تولد سايت «ويكي پديا» شاهد و ايثارگر خبر داد و گفت: با اين سايت جامع تمامي اطلاعات مربوط به شهدا در دسترس تمام علاقه مندان به زبان هاي مختلف در دسترس قرار مي گيرد.

خبرگزاری مهر - حجت الاسلام احمد مازني در نخستين نشست خبري با اهالي رسانه در سال جاري از هشت ميليون سند از شهدا شامل وصيت نامه، يادداشت، شعر، مقاله و غيره برای دیجیتالی شدن خبر داد و گفت: همچنين آرشيو صوتي و عكس و فيلم شهدا هم جمع آوري و نگهداري مي شود. وي در پاسخ به سوالی مبني بر اينكه چرا اين آرشيو در فضاي مجازي قرار نداشته و چرا بايد سايت هايي مانند ويكي پديا كه براي رژيم صهيونيستي است اطلاعات دقيق شهيد را در اختيار مخاطب قرار دهند گفت: دائره المعارف شهدا به نام «طرح فرهنگ اعلام»با حداقل اطلاعات مربوط به شهدا آماده انتشار است كه همراه با اين دائره المعارف نرم افزار مجازي آن هم در اختيار مخاطبان قرار مي گيرد. در مورد ويكي پديا هم بايد بگويم خود بنياد شهيد تصميم دارد به زودي اين سايت جامع اطلاعاتي را ايجاد كند.
معاون بنياد شهيد از تاليف و انتشار 1229 كتاب و 282 عنوان اثر ديجيتالي خبر داد و گفت: طرح هر شهيد يك وبلاگ از مرحله مطالعاتي عبور كرده و در مرحله اجرا قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :