آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40536
تاریخ انتشار : 26 آذر 1392 10:30
تعداد بازدید : 807

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به وزیر ارتباطات خواستار شد:

لزوم تجدید نظر در انتخابات اعضای کمیسیون تنظیم مقررات

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ابراز گله مندی از خلف وعده صورت گرفته خواستار تجدید نظر در انتخاب اعضای کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات و حضور نماینده سازمان در این کمیسیون شد.

فناوران- نیمه مهرماه سال‌جاری نصرالله جهانگرد، معاون وزیرICT  و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشستی با اعضای نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام کرد که برای نخستین بار مقرر شده تا نماینده بخش خصوصی در بالاترین سطح تصمیم‌گیری یعنی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) حضور داشته باشد.
اما پس از گذشت دو ماه از این وعده به یکباره اخوانفرد، جهانگرد و معتمدی به عنوان اعضای حقیقی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توسط جهانگیری، معاون اول ريیس جمهور معرفی شدند و بخش‌خصوصی را در شوک‌ فرو برد. خلف وعده معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری‌اطلاعات هرچند موجب گله و نارضایتی  بسیاری از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای شد، اما اعضای این نهاد مردمی هنوز امیدوارند که در این انتخاب تجدید نظر شود.  از این رو رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار پیگیری و تجدید نظر در انتخاب اعضای کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات شد.
کاظم آیت‌اللهی رییس نصر کشور در این مورد گفت: در جلسات متعددی که با دکتر واعظی وزیر ارتباطات داشتیم، استقبال زیادی از حضور نماینده بخش خصوصی در حوزه‌های تصمیم گیری کردند.
وی افزود: از همان ابتدا حضور نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای در کمیسیون سازمان تنظیم مقررات مد نظرشان بود و ماهم منتظر بودیم تا انتخاب نهایی صورت گیرد.
آیت اللهی با بیان اینکه انتخاب اعضای کمیسیون رگولاتوری و خلف وعده معاون وزیر بسیار غافلگیرکننده بود،گفت: این موضوع برایمان بسیار عجیب بود و سوالمان این است که چرا با وجود تاکید برحضور نماینده بخش خصوصی در کمیسیون رگولاتوری این امر صورت نگرفت.
وی افزود: استنباط من این است که شاید الویت‌بندی‌های وزارتخانه عوض شده است.
 وی با ابراز امیدواری از اینکه در این مورد تجدید نظر شود، گفت: با ارسال نامه‌ای به وزارت ICT خواستار تجدید نظر و استفاده از توان و ظرفیت نماینده سازمان در کمیسیون رگولاتوری شده‌ایم.
رییس نصر کشور تاکید کرد: هرچند از این اقدام گله‌مندیم اما ناامید نیستیم و امیدواریم با این نامه دوباره استفاده از توان بخش‌خصوصی در الویت قرار گیرد.
آیت اللهی گفت: در دولت جدید حجم تعاملات با بخش خصوصی نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است اما باید  دستاوردهای عملی هم داشته باشیم.
وی در پایان افزود: انتظار بخش خصوصی از دستگاههای اجرایی که به تعاملات جامه عمل پوشانده شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :