آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40107
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 10:56
تعداد بازدید : 612

عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

بهبود وضعیت اینترنت به طرح های جدید دولت بستگی دارد

یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای با تاکید بر اینکه انحصار پهنای باند باید هرچه زودتر برداشته شود،گفت: هنگامی که فضا از حالت انحصاری به حالتی رقابتی تبدیل شود، طبیعتا شرکت ها برای اینکه کاربران بیشتری را به خود جذب کنند قیمت ها را کاهش خواهند داد.

ایسنا- حمیدرضا مجدزاده افزود: اگر انحصار پهنای باندی که در دست شرکت ارتباطات زیرساخت است برداشته شود و شرکت‌های خصوصی بتوانند خود پهنای باند را وارد کشور کنند، این موضوع نه تنها بر روی قیمت اینترنت تاثیر می‌گذارد، بلکه کیفیت را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد چراکه یک شرکت از میزان پهنای باند مورد نیاز خود آگاهی بیشتری دارد.
وی همچنین در رابطه با خصوصی شدن شرکت مخابرات گفت: خصوصی‌سازی این نهاد باعث شده که مشکلاتی در نتیجه ‌کار این سازمان بوجود آید. به هرحال اگر بحث‌هایی همچون خصوصی‌سازی پهنای‌باند عملی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در رابطه با وضعیت اینترنت در دولت جدید گفت: هنوز زمان زیادی از روی کار آمدن دولت جدید نگذشته و برای پاسخ به این سوال زمان بیشتری نیاز است.
وی افزود:  باید طرح‌هایی که دولت‌ آن‌ها را ارایه کرده عملی شود تا ببینیم عملکرد دولت جدید چگونه بوده است. او در مورد بحث کم‌فروشی بعضی از شرکت‌های خصوصی در حوزه اینترنت گفت: در مورد کم فروشی اگرچه این موضوع وجود دارد اما وقتی بازار رقابتی شود این مشکل برطرف خواهد شد. چراکه اگر نحوه خدمات‌رسانی و هم سرعت اینترنت پایین باشد کاربران به سمت شرکت‌هایی سوق پیدا می‌کنند که از کیفیت سرویس بالاتری برخوردار هستند.
مجدزاده در مورد راهکار بهبود وضعیت اینترنت در کشور گفت: برای بهبود وضعیت باید به بحث کیفیت خدمات، قیمت و سایر جوانب توجه داشت. حوزه دیگر طرح‌های جدیدی است که از سمت دولت و شرکت‌ها ارایه می‌شود.
وی تاکید کرد: باید فضا برای کار شرکت‌های خصوصی بازتر شود تا بتوانند خدمات بهتری را به کاربران ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :