آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40023
تاریخ انتشار : 19 آذر 1392 11:33
تعداد بازدید : 975

مدیرعامل شاپرک اعلام کرد:

توقف 70 درصد پرداخت های اینترنتی بانک ها در شبکه شتاب

مدیرعامل شاپرک با بیان این که 60 الی 70 درصد پذیرش کلیه پرداخت های اینترنتی در شبکه شتاب از طریق بانک ها متوقف و در شبکه الکترونیکی پرداخت شاپرک متمرکز شده است، گفت: شبکه آمادگی متمرکز شدن پرداخت ها از طریق سامانه شاپرک را دارد اما زمان قطعی را بانک مرکزی اعلام می کند.

ایسنا- سامان قطبی افزود: بنا بود که تمام پرداخت‌های اینترنتی از آذر ماه سال جاری در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک متمرکز و تراکنش‌ها صرفا از طریق این شبکه انجام شود که اکنون 60 الی 70 درصد تراکنش‌ها از طریق شاپرک انجام می‌شود.
وی با بیان این که احتمالا از پایان آذر ماه پذیرش کلیه پرداخت‌های اینترنتی در شبکه شتاب از طریق بانک‌ها متوقف خواهد شد، گفت: درگاه اینترنتی بانک‌ها کماکان فعال خواهد بود اما خرید اینترنتی از مسیر شاپرک که متعلق به بانک‌ها است انجام می‌شود تا مقررات حاکم بر نظام پرداخت اجرا شود تا ذینفعان راضی باشند.
مدیرعامل شاپرک گفت: فروشگاه‌های مجازی باید برای فروش اینترنتی نماد اطمینان و مجوز کسب داشته باشند که در این زمینه باید به وزارت بازرگانی مراجعه و درخواست اخذ مجوز کسب بدهند.
قطبی با بیان این‌که برای جلوگیری از توقف یا اختلال در ارایه خدمات پرداخت اینترنتی به پذیرندگان، هماهنگی‌های لازم بین بانک‌های ارایه کننده این خدمت، شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت و شاپرک در دست انجام است گفت: یکی از مهم ترین تاثیرات این یکپارچه سازی بی نیازی از تعدد درگاههای پرداخت است.
به گفته او پذیرنده اینترنتی صرف نظر از بانک مورد نظر خود جهت واریز وجوه می‌تواند از بین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت دارای مجوز که فهرست آنها در سایت شاپرک موجود است یکی را انتخاب کنند.
مدیر عامل شاپرک با تاکید بر این‌که کار بانکی حتما از طریق بانک‌ها انجام خواهد شد گفت: این اقدام از آن جهت انجام می شود تا مقررات حاکم بر نظام پرداخت اجرا شود تا ذینفعان راضی باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :