آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39435
تاریخ انتشار : 11 آذر 1392 11:28
تعداد بازدید : 1212

نوبخت جزییات بودجه را به مجلس ارایه کرد

بودجه ۱۹۰ هزار میلیارد تومانی سال 93 با دلار 2600 تومانی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سقف بودجه عمومی در لایحه ۹۳ کل کشور ۱۹۰ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است. همچنین قیمت دلار دو هزار و ۶۰۰ تومان و هر بشکه نفت ۱۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

فناوران- جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد جلسه نوبخت معاون نظارت راهبردی رییس جمهور با فراکسیون رهروان انقلاب اسلامی درباره بودجه 93 کل کشور گفت: سقف بودجه عمومی 190 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که درآمدهای دولت 80 هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است.
این نماینده شیراز در مجلس تاکید کرد: قیمت هر بشکه نفت 100 دلار و نرخ ارز نیز دو هزار و 600 تومان در لایحه بودجه 93 پیش‌بینی شده است.
به گفته این نماینده مجلس همچنین 64 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی و گمرکی، نیز 22 هزار میلیارد تومان تملک دارایی‌های دولتی‌ در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد بودجه سال آینده نسبت به سال جاری انبساطی در نظر گرفته شده، گفت: امیدواریم دولت دلایل قانع‌کننده برای درآمدهای پیش‌بینی شده داشته باشد.
همچنین شنیده شده مجموع درآمدهای نفتی در بودجه سال 1393 معادل 80 هزار میلیارد تومان و درآمدهای مالیاتی و عوارض گمرکی 66 هزار میلیارد تومان است که توسط دولت در لایحه پیشنهادی برآورد شده است.
نوبخت همچنین به نمایندگان مجلس توضیح داده است سال آینده فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با نگاه کمک به تولید و اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌های نقدی اجرا خواهد شد.
قرار است لایحه بودجه 93 روز چهارشنبه به مجلس فرستاده شود. به این ترتیب سنت تاخیر در ارایه لایحه بودجه شکسته خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :