آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39434
تاریخ انتشار : 11 آذر 1392 11:26
تعداد بازدید : 952

آغاز ثبت نام اینترنتی پشتیبانان مشاغل خانگی

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) آغاز از ثبت نام پشتیبانان طرح مشاغل خانگی خبر داد.

ایرنا- مهدی حسین‌ن‍ژاد با بیان اینکه پیش‌تر تسهیلات مشاغل خانگی به شکل مستقل بود، افزود: هم‌اکنون تسهیلات این بخش به زنجیره‌های تولیدی تعلق می‌گیرد. مشاغل خانگی هم ‌کنون اشباع شده‌اند و تجربه جهانی نشان می‌دهد باید به سراغ زنجیره‌های تولید برای مشاغل خانگی برویم.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه تاکید دولت یازدهم بر ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: در تخصیص اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی به پشتیبانان وام تعلق می‌گیرد. وی افزود: به طور مثال بنگاهی اقتصادی می‌خواهد کار خود را گسترش دهد و بنا بر تجربه‌ای که دارد می‌تواند تولیدات خود را از طریق واگذاری خانگی سفارش دهد.
مدیرعامل صندوق مهر رضا در خصوص نقش پشتیبان گفت: تجربه‌ای که پشتیبان دارد می‌تواند در موفقیت ارایه تولیدات شاغلان خانگی به بازار موثر باشد و افرادی که از طریق پشتیبان به کار گرفته می‌شوند، می‌توانند محصولات سفارشی تولید کنند.
وی علت تغییر رویکرد در خصوص مشاغل خانگی را نداشتن توان بازاریابی و فروش از سوی شاغلان خانگی عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح دیگر، شاغلان خانگی نگران فروش محصولات تولیدی نیستند.
حسین‌نژاد گفت: ثبت‌نامی که از دیروز از طریق سایت صندوق آغاز شد فقط از پشتیبانان است که 15 روز به طول می‌انجامد و پس از آنکه پشتیبانان طرح‌های خود را ارایه دادند، کارشناسان صندوق آنها را ارزیابی می‌کنند و بعد از یک ماه افراد تحت پوشش می‌توانند به ثبت‌نام در طرح‌های یاد شده اقدام کنند.
مدیرعامل صندوق مهر رضا تاکید کرد حمایت از رویکرد جدید در مشاغل خانگی، حمایت از تولید بدون کارخانه است. هم‌اکنون یکهزار میلیارد ریال برای تحقق این امر تخصیص داده شده که در صورت موفقیت یکهزار میلیارد ریال دیگر هم در نظر گرفته می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :