آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39424
تاریخ انتشار : 11 آذر 1392 11:3
تعداد بازدید : 974

کاندیدای مورد حمایت نهاوندیان رای آورد

شافعی سکان پارلمان خصوصی ها را به دست گرفت

پس از استعفای محمد نهاوندیان رییس دفتر فعلی رییس جمهور از سمت خود در هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، اکنون با رای هیات نمایندگان، غلامحسین شافعی به عنوان رییس جدید پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد.

فناوران- براساس این گزارش، شافعی رییس اتاق بازرگانی مشهد و مسعود خوانساری عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به عنوان دو کاندیدای انتخابات رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران مطرح شده بودند که با پایان یافتن شمارش آرا، غلامحسین شافعی سکان پارلمان بخش خصوصی را به دست گرفت.
بر همین اساس، از 343 رای ماخوذه اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران سه رای سفید، 162 رای به مسعود خوانساری و 178 به غلامحسین شافعی داده شد.
پیش از این به صورت غیررسمی عنوان شده بود که محمد نهاوندیان از ریاست شافعی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور از ریاست مسعود خوانساری و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از ریاست خسروتاج (رییس اسبق سازمان توسعه تجارت ایران) حمایت می‌کنند.
برنامه رییس جدید
غلامحسین شافعی رییس جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پس از انتخاب شدنش به ریاست اتاق ایران درباره‌ نخستین برنامه ‌خود پس از انتخاب در سمت ریاست اتاق ایران گفت: تداوم برنامه‌های قبلی و سرعت بخشیدن به اجرای آنها نخستین موضوع در اولویت‌های کاری من است.  وی درباره‌ چگونگی تعامل اتاق ایران با دولت در زمان ریاست خود گفت: ما خود را در کنار دولت می‌بینیم و احساس می‌کنیم که با دولت اهداف مشترکی داریم. البته ممکن است در موضوعات اجرایی نقطه نظرات متفاوتی وجود داشته باشد.
وی افزود: باید تلاش کنیم این نقطه‌نظرات متفاوت را به یکدیگر نزدیک کنیم. در دولت جدید برای بخش خصوصی فرصت‌های جدیدی ایجاد شده تا بتواند از این فرصت جبران مافات گذشته در مسایل اقتصادی شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه گفت: مطمئنا کارآمدی اتاق باید بازنگری شود. اگر قرار باشد که از این میدان استفاده‌ لازم به عمل بیاید، ابزار لازم باید برای این جولان
فراهم شود.
شافعی افزود: فکر می‌کنم که در شرایط جدید تقویت توان مدیریتی و کارشناسی اتاق بازرگانی موضوعی است که باید به آن توجه شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه اتاق باید با قوای سه‌گانه تعامل بیشتری با توجه به شرایط فعلی داشته باشد، گفت: هم در مجلس، هم در دولت و هم در قوه قضاییه خوشبختانه این تعامل وجود دارد ولی باید برای رفع مشکلات و موانع بخش خصوصی و روان‌سازی توسعه اقتصادی تعاملات افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :