آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39373
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 11:32
تعداد بازدید : 555

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

عملکرد 100 روزه وزارت ICT امیدوارکننده است

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با مثبت ارزیابی کردن اقدامات دولت یازدهم در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: فعالیت های دولت برای ارتقا ICT جنبه شعاری ندارد و قطعا در ماه های آینده شاهد اتفاقات خوبی در حوزه خواهیم بود.

 

فناوران- حمیدرضا قمی‌ افزود: با وجودی که تنها 100 روز از آغاز فعالیت دولت جدید می‌گذرد اما در این مدت کوتاه اقدامات عملیاتی خوبی برای توسعه کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شده است.
وی گفت: هم‌اکنون مهم‌ترین بحث در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات توسعه فضای کسب و کار است که این مهم از طریق بازارسازی و تشویق دولت به استفاده از سامانه‌های مبتنی بر IT امکان‌پذیر است.
قمی ‌با تاکید بر اینکه دولت در این خصوص بسیار خوب عمل کرده است، افزود: توسعه فضای کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات برنامه‌ای است که اجرای آن زمانبر است اما از آنجایی که دولت در این راستا مثبت قدم برمی‌دارد، می‌توان نتیجه گرفت که به زودی شاهد حرکت‌های خوبی در این راستا خواهم بود.
دبیرکل سازمان با بیان اینکه رییس‌جمهور تاکید زیادی بر توسعه فناوری اطلاعات دارد، گفت: دولت جدید علاقه‌مند است که در زمینه  توسعه فناوری اطلاعات فعالیت کند به همین دلیل اقداماتی که در این راستا صورت می‌گیرد را مثبت می‌دانیم.
قمی ‌همچنین با اشاره به تنظیم سند راهبردی توسعه فناوری اطلاعات گفت: ‌بهرغم اینکه از قبل ارزیابی‌هایی روی سند راهبردی توسعه فناوری اطلاعات وجود داشته اما اکنون آنچه تدوین می‌شود در چارچوب برنامه‌ریزی مشخصی است.
وی با تاکید بر اینکه «شنوایی» که در وزارت ارتباطات به وجود آمده بسیار حایز اهمیت است، گفت: اینکه بالاخره گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات بخش خصوصی پیدا شده برای اهالی صنف بسیار مهم است و از آن نهایت استفاده را خواهند کرد.
وی افزود: به طور مثال وزارت ICT قول‌های مساعدی برای افزایش پهنای باند داده است و اینکه  وعده داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نماینده‌ای  در کمیسیون تنظیم مقررات داشته باشد.
به گفته وی اگر این وعده وزیر اجرا شود، برای نخستین بار نماینده بخش خصوصی در بالاترین سطح تصمیم‌گیری‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور خواهد داشت.
قمی ‌همچنین در رابطه با تعاملات خوب سازمان و وزارت اتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون تعاملات بسیار خوبی با وزارت ICT داریم و قطعا پس از گذشت چندماه دیگر نتایج عملکرد دولت در بخش ICT به طور مشخص اعلام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :