آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39369
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 11:29
تعداد بازدید : 534

پایین ترین سرعت اینترنت کشور باید 512 کیلوبیت باشد

محسن موسوی درباره وضعیت اینترنت در کشور و راهکار بهبود آن گفت: برای بهبود وضعیت اینترنت کشور باید محدودیت هایی که برای کاربران خانگی وجود دارد برطرف شده و کف سرعت اینترنت به 512 کیلوبیت برثانیه افزایش پیدا کند.

 

ایسنا- عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای افزود: مشترکین عادی با محدودیت 128 کیلوبیت روبه‌رو هستند یعنی افرادی که دانشجو نیستند و یا شرایط گرفتن سرعت بالای 128 را ندارند باید به همان سرعت 128 کیلوبیت بسنده کنند که این موضوع چندان جالب نیست.
وی گفت: امروزه محتوایی که در اینترنت قرار داده می‌شود، علاوه بر متن عکس و ویدیو را نیز شامل شده و با چنین سرعتی دسترسی به این امکانات ساده نیست.
وی همچنین به عوامل دیگری در رابطه با پایین بودن سرعت اینترنت در کشور اشاره کرد و گفت: در کنار این موضوعات برخی مواقع سرعت اینترنت به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. البته نباید این موضوع را از قلم انداخت که بعضی از صفحات به دلیل استفاده از پروتکل https کند‌تر از سایر صفحات بالا می‌آیند و بخش دیگر نیز به کمبود پهنای باند در کشور مربوط می‌شود.
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در رابطه با انحصار پهنای باند که به دست شرکت ارتباطات زیرساخت است گفت: در کل انحصار خوب نیست و این موضوع در تمام زمینه‌ها محدودیت‌هایی را به وجود می‌آورد.
به گفته وی اگر به شرکت‌های خصوصی اجازه ورود پهنای باند به کشور داده شود، قیمت اینترنت کاهش می‌یابد. دلیل این موضوع با مبحث خرید پهنای باند توسط شرکت ارتباطات زیرساخت و فروش آن به شرکت‌های خصوصی مرتبط است چراکه قیمت خرید با فروش اختلاف‌هایی دارد.
به اعتقاد وی در کنار این موضوع باید به خرید پهنای باند نیز توجه کرد چراکه کمبود پهنای باند باعث می‌شود تا کیفیت سرویس‌ها کاهش پیدا کند و شرکت‌های خصوصی متهم به کم‌فروشی شوند. طبیعتا در این بین مشترکان این موضوع را از چشم شرکتی می‌بینند که سرویس را به آنها ارایه می‌کند و به تامین‌کننده پهنای باند در کشور توجهی نمی‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :