آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39134
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 11:0
تعداد بازدید : 1084

ساخت هواپیمایی که با موبایل کنترل می شود

مهندسان موفق شدند پرواز یک هواپیمای کوچک را با استفاده از گوشی هوشمند کنترل کنند.

خبرگزاری مهر- شرکت آلمانی «توبی‌ریچ» که متخصص ساخت ابزارهای قابل کنترل با گوشی هوشمند است، از هواپیمایی رونمایی کرده که قابل کنترل با گوشی است. این هواپیمای هوشمند از پلی پروپیلن ساخته شده و سبک وزن است، موتور و اهرم ملخ، درون دماغه هواپیما قرار داده شده تا احتمال آسیب‌دیدگی آن در زمان سقوط کاهش یابد. پژوهشگران استفاده از یک ملخ اضافی را نیز در این هواپیما مد نظر قرار داده‌اند تا در صورت لزوم و زمانی که فرود دچار مشکل شود از آن استفاده کنند. باتری لیتیوم پلیمری این هواپیما نیز بسیار سبک وزن است و فقط یک گرم به وزن هواپیما می‌افزاید. این باتری می‌تواند انرژی مورد نیاز برای بیش از پنج دقیقه پرواز را تامین کند اما پرواز تا 30 دقیقه نیز امکان‌پذیر است. این باتری را می‌توان با استفاده از یک کابل USB کوچک در طول 15 دقیقه دوباره شارژ کرد. این هواپیمای هوشمند از طریق بلوتوث که دامنه 60 متری دارد به دستگاه‌های مبتنی بر iOS متصل می‌شود. اما در هر پرواز می‌توان آن را فقط با یک دستگاه هماهنگ کرد. روشن شدن یک لامپ LED سفید در جلوی این هواپیما نشان‌دهنده وضعیت ارتباطی با آن است. این هواپیما به طور خودکار و بی‌سیم به‌روز می‌شود تا جدیدترین نسخه از نرم‌افزارها را به اجرا بگذارد. هواپیمای هوشمند 256 با چرخش دستگاه iOS  کنترل می‌شود.
این هواپیما برای ماندن در هوا با سرعت پایین طراحی شده تا امکان پرواز در محیط‌های بسته را بدون بازتاب تیز لیزری داشته باشد. برنامه نرم‌افزاری کنترل‌کننده همچنین شامل ویژگی دستیار پرواز است که به‌طور خودکار تنظیمات و اصلاحات را برای کمک به تثبیت پرواز انجام می‌دهد.
این هواپیما با قیمت 69 پوند در آلمان به فروش می‌رسد. قیمت این هواپیمای هوشمند در دیگر کشورهای اروپایی 81 پوند تعیین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :