آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39126
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 10:48
تعداد بازدید : 731

نهاوندیان توصیه کرد:

رییس اتاق را جناحی انتخاب نکنید

دیروز جلسه حل و عقد به منظور گمانه زنی برای انتخاب رییس اتاق بازرگانی ایران با حضور محمد نهاوندیان، سه تن از روسای کمیسون های این تشکل اقتصادی و برخی از هیات نمایدگان در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

فناوران- در ابتدای این جلسه رییس اتاق بازرگانی ایران بر لزوم حضور پررنگ‌تر فعالان اقتصادی در عرصه‌ها‌ی اقتصادی تاکید و اعلام کرد که اعضای بخش خصوصی باید از فرصت پیش آمده در شش ماهه آینده استفاده مطلوبی داشته باشند.
پس از تاکید نهاوندیان بر این موضوع، مذاکراتی درباره انتخاب رییس جدید اتاق بازرگانی ایران صورت گرفت و قرار شد که کاندیداها از بین نمایندگان اعلام آمادگی کرده و افراد به صورت جناحی فرد خاصی را توصیه نکنند.  در ادامه جلسه هم قرار بر این شد که کاندیداها خود را مطرح و هر کسی که بیشترین رای را آورد هیات نمایندگان از او بعد از انتخابات حمایت کنند.
  نهاوندیان تکذیب کرد
پس از استعفای نهاوندیان از ریاست اتاق بازرگانی  زمزمه‌هایی از حمایت نهاوندیان از کاندیداتوری غلامحسین شافعی شنیده شد که وی با تکذیب این موضوع، به صراحت اعلام کرد که از هیچ کانديدای خاصی براي جانشيني خود حمایت نمی‌کند.
نهاونديان در اين جلسه اعلام کرد که بايد بهترين گزينه بر صندلي رياست پارلمان بخش خصوصي تکيه بزند.
براساس این گزارش يکي ديگر از اتفاقات نشست حل و عقد، اعلام کانديداتوري مسعود خوانساري به عنوان نماينده تفکر مدرن اقتصاد ايران بود که ریيس مستعفي پارلمان بخش خصوصي پس از شنيدن اين خبر رضايت خود را مجددا اعلام کرد.
  آغاز لابی پنهان دولتی‌ها
شنیده‌ها حاکی از این است که بعد از استعفای محمد نهاوندیان از کرسی ریاست اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، جنگ پنهانی بر سر تصاحب این سمت بین دولتی‌ها شکل گرفته است که به نظر می‌رسد تا قبل از برگزاری انتخابات (10آذرماه) به اوج خود خواهد
رسید.
در حال حاضر طیف‌های مختلفی برای تصاحب این کرسی برنامه‌ریزی کرده‌اند که دامنه آن از دفتر رییس‌جمهور تا دفتر معاون اول رییس‌جمهور و حتی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز کشیده
می‌شود.
در این میان برخی دیگر از فعالان اقتصادی نیز افرادی را به عنوان کاندیدا انتخاب کرده‌اند که البته بعید به نظر می‌رسد که بتوانند در مقابل کاندیداهای دولت، قد علم کند.
به گزارش مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور و طیف کارگزاران مسعود خوانسازی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران را نشانه گرفته‌اند و در عین حال، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به ریاست رساندن مجتبی خسروتاج، رییس اسبق سازمان توسعه تجارت را پیگیری می‌کند.
علاوه بر این، کاندیداهایی که مطرح هستند، در روزهای نخست پس از استعفای محمد نهاوندیان از احتمال کاندیدا شدن یحیی آل‌اسحاق، رییس فعلی اتاق تهران برای ریاست اتاق ایران خبر می‌دادند که البته تاز‌ه ترین خبرها از انصراف او از این کار پس از اطلاع از این بازی سیاسی تازه بین دولتمردان حکایت
دارد.
به هرحال، باید منتظر بود و دید که برای ریاست پارلمان بخش خصوصی در روز یک‌شنبه هفته آینده، چه کسی انتخاب خواهد شد، این در شرایطی است که دولت تدبیر و امید، تاکید زیادی بر توسعه فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد ایران دارد و یکی از محورهای اساسی برنامه‌های ریاست جمهوری و وزرای اقتصادی نیز بها دادن به این بخش در اقتصاد ایران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :