آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39101
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 10:21
تعداد بازدید : 1096

کارت هوشمند از بهمن ماه جایگزین کارت ملی می شود

رییس سازمان ثبت احوال کشور از توقف صدور کارت ملی فعلی از بهمن ماه امسال خبرداد.

روابط عمومی ثبت احوال- محمد ناظمی اردکانی روز گذشته در بازدید معاون برنامه‌ریزی، نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور از پایگاه اطلاعات جمعیت کشور گفت: از بهمن ماه سال جاری صدور کارت ملی فعلی متوقف و برای متقاضیان، کارت هوشمند ملی صادر می‌شود.
وی گفت: این سازمان شرایط را برای ثبت‌نام و صدور کارت هوشمند ملی آماده کرده و با توجه به کاریردهای متعدد این کارت در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید شرایط کاربردی کردن آن در تمام دستگاه‌ها فراهم شود. ناظمی اردکانی در ادامه گفت: تعدادی بیمارستان، آرامستان، دفاتر ازدواج و طلاق به صورت آنلاین به پایگاه متصل هستند و آمار وقایع چهارگانه حیاتی به صورت آنلاین دریافت و برای برنامه‌ریزی در اختیار مسوولان قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه شناسنامه‌های مکانیزه جدید دارای امنیت بالاست و قابلیت جعل آن از بین رفته است، افزود: این شناسنامه‌ها مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور صادر می‌شوند. همچنین محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی، نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور نیز در این دیدار ضمن تقدیر از پیشرفت‌های حاصل شده در امور سازمان ثبت احوال، آمادگی این معاونت را برای تامین هزینه و کمک در تسریع تامین امکانات لازم اعلام کرد. وی همچنین قول مساعد داد تا حمایت از کارت کارت هوشمند ملی را در اعتبارات آینده بیشتر مورد توجه قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :