آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39097
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 10:11
تعداد بازدید : 817

5 ساعت هوشمندی که دنیا را متحول می کندد

سال 1973 موتورولا نخستین تلفن همراه بی سیم دنیا را معرفی و عرضه کرد، اما 20 سال بعد و در سال 1993 شرکت IBM با همکاری شرکت مخابراتی BellSouth نخستین گوشی هوشمند دنیا را معرفی کردند. امسال هم که 20 سال از عرضه نخستین گوشی هوشمند دنیا گذشته، ابزارهای پوشیدنی همچون عینک و ساعت های هوشمند راهی بازار شده اند و گامی جدید در عرصه صنعت موبایلی گذاشته اند.

فناوران - به این ترتیب تقریبا همه شرکت‌های تولیدکننده گوشی درصدد برآمده‌اند تا دستگاهی از این دست تولید و راهی بازار کنند.
بر این اساس پیش‌بینی می‌شود فروش این دستگاه‌ها تا سال 2016 به 171 میلیون دستگاه برسد.
از این رو در گزارش حاضر به معرفی پنج مدل ساعت هوشمندی می‌پردازیم که عنوان داغ‌ترین ساعت‌های دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.
Pebble ساعت هوشمندی است که قابلیت اتصال به گوشی و کنترل بخش موسیقی را برای کاربران فراهم می‌کند. بنابراین افراد می‌توانند آهنگ‌ها را پخش یا متوقف کنند و در صورتی که بخش تماس‌ها هم با ساعت لینک شوند امکان نمایش شماره تماس‌های دریافتی هم روی گوشی وجود دارد. از سوی دیگر این ساعت امکان خواندن پیامک و ارسال و دریافت ایمیل را نیز فراهم می‌کند.
Galaxy Gear ساعت هوشمند سامسونگ است که با گوشی‌های مختلف سامسونگ سازگار است. این ساعت هم امکان نمایش تماس‌های دریافتی، ارسال و دریافت پیامک و ایمیل و کنترل موسیقی را برای کاربران فراهم می‌کند.
گفته می‌شود سامسونگ در طول یک ماه و نیم توانست 800 هزار دستگاه از این ساعت به فروش
برساند.
iWatch ساعت هوشمند اپل است و نیمه دوم سال آینده راهی بازار خواهد شد. گفته می‌شود این ساعت در دو سایز زنانه و مردانه راهی بازار خواهد شد.
miCoach SMART RUN محصول شرکت آدیداس است و برای ورزشکاران طراحی و تولید شده است. این دستگاه با گوشی‌های هوشمند مختلف سازگار است و علاوه بر نمایش تماس و پیامک، مکان، سرعت و میزان ضربان قلب را نمایش می‌دهد. به علاوه برای راه‌اندازی این ساعت، نیازی به اتصال به گوشی
نیست.
Fuel Band محصول شرکت نایک است و قادر است تمام فعالیت‌های بدنی را در طول روز بررسی و اندازه‌گیری کند و هر روز نشان دهد که کاربر به چه میزان پیاده‌روی کرده و چه میزان کالری مصرف کرده است.
همچنین این دستگاه می‌تواند به عنوان یک ساعت هوشمند با اتصال به گوشی هم مورد استفاده قرار
گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :