آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39008
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 10:52
تعداد بازدید : 1686

در محاسبات میان دوره‌ای

سقف مجاز بدهی مشترکان همراه اول به 70 هزار تومان افزایش یافت

همراه اول در اقدام جدیدی و با یک دست و دلبازی، حد نصاب کارکرد میان دوره مشترکان سیم کارت های 163 هزارتومانی را 70 هزار تومان در نظر گرفته است که نشان از افزایش 2/4 برابری در حد نصاب کاربران این سیم کارت ها دارد.

فناوران- همراه اول در حالی قیمت سیم‌کارت‌های دایمی خود را 94 هزار تومان کاهش داد که پیش از این کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه جلسه 166 خرداد ماه خود گفته بود که شرکت ارتباطات سیار برای سیم‌کارت‌های دایمی با تضمین باید مجموع ارقام حق اتصال، مالیات و رقم تضمین را به عنوان هزینه سیم‌کارت در نظر بگیرد.
همراه اول هم که ظاهرا خود از تاریخ ابلاغ این مصوبه (مردادماه امسال) جلوی فروش سیم‌کارت‌های دایمی ودیعه‌دار را برای اعمال تغییرات گرفته بود، در نتیجه از پنجم آبان‌ ماه امسال سیم‌کارت‌های دایمی خود را از حالت ودیعه‌دار (130 هزار تومان ودیعه) به حالت تضمینی درآورده است. قیمت این سیم‌کارت‌ها 163 هزار و 200 تومان است که شامل 120 هزار تومان حق اتصال، هفت هزار و 200 تومان مالیات بر ارزش افزوده و 36 هزار تومان تضمین می‌شود. اما نکته قابل توجه این است که کمیسیون تنظیم مقررات در مصوبه جلسه 166 خود با عنوان «دستورالعمل نحوه برخورد دارندگان پروانه با مشترکین بدهکار تلفن ثابت و همراه پس پرداخت (دایمی)»، در جدول شماره یک و با عنوان «حد نصاب کارکرد»، حد نصاب کارکرد میان دوره مشترکین سیم‌کارت‌های دایمی همراه اول بدون سپرده و تضمین را 30 هزار تومان و برای تلفن‌های پس‌پرداخت (دایمی) دارای سپرده یا تضمین را تا 80 درصد مبلغ سپرده یا تضمین در نظر گرفته است. با این حساب و براساس این مصوبه، مشترکان دارای سیم‌کارت‌های جدید دارای تضمین حداکثر می‌توانند میان‌دوره‌ای تا 80 درصد تضمین خود که رقمی در حدود 28 هزار و 800 تومان برای تضمین 36 هزار تومانی می‌شود، داشته باشند. اما همراه اول حد نصاب کارکرد میان دوره مشترکین این سیم‌کارت‌ها را 70 هزار تومان در نظر گرفته است که نشان از افزایش 2/4 برابری در حد نصاب کاربران این سیم‌کارت‌ها دارد.
اما حد نصاب کارکرد برای مشترکان دارای ودیعه، بسته به مقدار ودیعه‌شان همان 80 درصد است و به عنوان مثال سیم‌کارت‌هایی که دارای ودیعه130 هزار تومانی هستند، میان دوره مشترکان‌شان 104 هزار تومان می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :