آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39004
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 10:42
تعداد بازدید : 587

برای برخورد با مجرمان فضای مجازی کمبود قانون داریم

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرکت های غیرمطلوب در فضای مجازی گفت: قوه قضاییه به دلیل کمبود مواد قانونی در برخورد با مجرمین این حوزه، نیازمند قانون جامعی در این زمینه است.

ایسنا- حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک در نشست مشترک با رییس و اعضای گروه‌های علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس افزود: امروز حرکت‌های غیرمطلوب در فضای مجازی صورت می‌گیرد و قوه قضاییه به دلیل کمبود مواد قانونی در برخورد با مجرمین حوزه مجازی مشکل دارد لذا نیازمند به قانونی هستیم که در مقابل جرم‌های فضای مجازی بایستد.
سالک افزود: آسیب‌های فضای مجازی باید بررسی و جرم‌های آن را نیز شناسایی و متناسب با آن مواد قانونی را تامین
کنیم.
وی با اشاره به ضرورت بررسی آسیب‌های اجتماعی جامعه در مساله فرهنگ، گفت: توقع از حوزه علمیه قم و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس است که با مبانی دینی و ارزشی برای مقابله با این آسیب‌ها چاره‌اندیشی می‌کند.
وی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی مانند خوره جامعه را از داخل تهی می‌کند و این اعلام خطری برای دستگاه‌های فرهنگی است، گفت: اگر فکر اساسی با شیوه‌های متناسب با ادبیات روز نشود دچار یک درون پوسیدگی خواهیم شد و اگر این درون پوسیدگی عمق پیدا کند با یک فشار از پا درمی‌آید.
سالک گفت: به نظر می‌رسد برای هسته اصلی فرهنگ داخل کشور در بعد فرهنگی باید سریع کار کرد و با کمک آحاد جامعه و هسته‌های اولیه خانواده و مراکز آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و خود حوزه‌های علمیه کار بنیادین و جدی را دنبال کرد.
وی افزود: اگر این مسایل نیازمند دستورالعمل و فعالیت‌های دیگر است این باید رقم بخورد و یکی از مراکزی که می‌تواند با تکیه بر مبانی ارزشی این موضوع را تقویت کند مرکز تحقیقات اسلامی مجلس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :