آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39003
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 10:41
تعداد بازدید : 645

کلاهبردارانی که سیم کارت سوخته می فروشند

رییس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: عده ای سودجو در قالب فروش سیم کارت اعتباری مشابه خط دایمی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می کنند.

خبرگزاری مهر- سرهنگ بهروز رهبریان گفت: برخی افراد در تماس‌هایی با هموطنان خود را مدیر فروش اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده و مدعی می‌شوند خطوط اعتباری نزدیک به شماره افراد با قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان آماده فروش است که متاسفانه بسیاری از این سیم‌کارت‌ها سوخته است یا سیم‌کارتی که شماره مورد نظر خریدار باشد، نیست.
وی افزود: افراد زیادی با دایر کردن شرکت‌های مختلف و استخدام چند نفر به عنوان کارمند از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و از این راه کلاهبرداری می‌کنند.
وی گفت: بیشتر هموطنان به علت اینکه میزان کلاهبرداری اندک است برای طرح شکایت اقدام نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده است تا کلاهبرداران به راحتی میلیون‌ها تومان پول به جیب بزنند. در یکی از روش‌ها این افراد مدعی فروش سیم‌کارت مشابه با ۵۰ هزار ریال شارژ رایگان و یک سیم‌کارت هدیه با دو هزار ریال شارژ می‌شوند اما هنگام خرید بیشتر این سیم‌کارت‌ها سوخته است.
رییس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با هشدار در مورد این تماس‌ها، تاکید کرد: هموطنان در صورتی که می خواهند از این سیم‌کارت‌ها خریداری کنند برای جلوگیری از سوءاستفاده باید هنگام تحویل سیم‌کارت ابتدا آن را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن شماره اقدام به پرداخت پول به پیک کنند. همچنین بهتر است برای دریافت این‌گونه سیم‌کارت‌ها خریدهای خود را از مراکز مجاز اپراتورها به صورت اینترنتی از سایت اصلی شرکت یا حضوری انجام دهند.
به گفته رهبریان، در صورتی که یک شکایت در این رابطه مطرح شود پلیس آن را پیگیری کرده و به نتیجه می‌رساند. اگرچه میزان کلاهبرداری در این موارد اندک است اما پلیس با یک سرنخ نیز می‌تواند از کلاهبرداری‌های میلیونی جلوگیری کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :