آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38999
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 10:31
تعداد بازدید : 749

پایان یک دغدغه

روز گذشته محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رویکردی واقع بینانه و منطبق با پیشرفت های روز فناوری هــــای ارتباطی در منطقه و دنیا، خبر خوشی به کاربران و فعالان عرصه ارتباطات کشور داد.

علی شمیرانی

واعظی که نخستین بار بعد از بازگشت از اجلاس سران ارتباطات آسیا در تایلند از تصمیم جدید خود سخن گفته بود، بار دیگر در جمع رسانه‌ها اعلام کرد، توصیه‌ام به اپراتورهای موبایل کشور این است که با توجه به این که در دنیا به سرعت اپراتورها از نسل سه به نسل چهار عبور می‌کنند در ایران هم سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر به سمت نسل چهارم برود.
این سخنان بی‌شک به منزله پایان عقب‌ماندگی بیش از پیش کشور از فناوری‌های ارتباطی و فرصت‌های جانبی آن تلقی شده و از این رو خبر بسیار خوبی برای دو اپراتور اصلی کشور و ده‌ها میلیون کاربر آنها محسوب می‌شود.
وزیر ارتباطات به این ترتیب به ابهامات و نگرانی‌های مردم و کارشناسان نیز پایان داد که بیش از این نمی‌توان مردم و کشور را از نسل جدید خدمات که در دنیا مورد بهره برداری‌های مختلف قرار گرفته محروم کرد.
از این رو در خصوص اتخاذ چنین سیاستی می‌توان گفت از بابت وزیر ارتباطات تا حدود زیادی نگرانی برطرف شد. چه به هر حال وی نشان داد فارغ از اختلاف نظرهایی که با یک اپراتور دارد توجه به منافع کاربران و موقعیت کشور را ارجح‌تر می‌داند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :