آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38996
تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 10:25
تعداد بازدید : 890

تاثیر توافقات ژنو بر بازار

گوشی ارزان و بی مشتری است

توافقات هسته ای ایران و گروه 5+1 در ژنو در کمترین زمان تاثیر خود را بر بسیاری از بازارها از جمله بازار تلفن همراه گذاشت.

فناوران- توافقات ژنو ظاهرا پیامدهای خوشایندی برای بازار تلفن همراه داشته تا آنجا که از یکی دو روز گذشته قیمت گوشی روند نزولی به خود گرفته و اکثر گوشی‌ها با افت قیمت همراه شده‌اند. اگرچه نزول قیمت خیلی زیاد نیست، اما به گفته فعالان بازار تا اواخر هفته نیز این روند ادامه خواهد داشت. با این حال از زمانی که قیمت‌ گوشی‌های موبایل با کاهش همراه شده، بازار مثل همیشه خالی از خریدار است و کمتر کسی این روزها قصد خرید دارد و ظاهرا همه منتظرند تا قیمت‌ها کاهش بیشتری بیابد.
به این ترتیب قیمت گوشی‌های ارزان قمیت با کاهش حدود 5 تا 10 هزار تومانی همراه شده و گوشی‌های گران‌قیمت 50 تا 60 هزار تومان ارزان‌ شده‌اند. با این حال حتی عمده فروشان بازار موبایل هم از کاهش میزان فروش و رکود بازار شکایت می‌کنند.
افشار فروتن لاریجانی، رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت درباره تاثیر مذاکرات بر بازار موبایل اعلام کرد: ظاهرا از یکی دو روز گذشته با نزول قیمت‌ها عرضه برخی گوشی‌ها در بازار کمتر شده و به نظر می‌رسد برخی فروشندگان تنها گوشی‌هایی را عرضه می‌کنند که ریسک کمتری دارند به همین دلیل در این روزها با تنوع کمتری در برخی از واحدها روبه‌رو خواهیم بود.
فروتن در زمینه تعرفه گمرکی همچنین گفت: آنچه مسلم است اصلاح‌سازی در بحث واردات یک نیاز ضروری است و باید تعرفه‌های گمرکی به حد مناسبی برسد تا بازار در آرامش و امنیت کامل به سر ببرد.
وی درباره وضعیت قیمت‌ گوشی‌های موبایل در هفته‌‌های آینده گفت: طبق مستندات در صورتی که نرخ ارز روند کاهشی خود را ادامه دهد شاید در طول هفته‌های آینده شاهد کاهش10 تا 15درصدی قیمت گوشی‌های تلفن همراه باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :