آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38940
تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 11:22
تعداد بازدید : 559

پس از توافق ایران و 1+5 و در کنفرانس مطبوعاتی

رییس جمهور: حالا نوبت فعالان اقتصادی است

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان دیروز در نشست خبری و پس از توافق ایران و 1+5 از فعالان اقتصادی دعوت کرد از فرصت لغو تحریم ها استفاده کنند.

فناوران- روحانی گفت: قدرت‌های جهانی اعلام کردند با پایان یافتن مذاکرات جامع که بلافاصله آغاز می‌شود و توافق جامع، تمام تحریم‌ها برداشته خواهد شد. همچنین در این توافق‌نامه اعلام شده است که تمام تحریم‌ها قدم به قدم با ادامه مذاکرات برداشته خواهد شد. این نکته‌ دیگری است که در این توافق بر آن تصریح شده است.
وی با بیان اینکه در نخستین قدم برخی تحریم‌ها با اجرای توافق برداشته خواهد شد گفت: تحریم‌هایی که به صورت فزاینده ادامه می‌یافت از امروز یعنی از شروع اجرای توافق متوقف خواهد شد.
رییس‌جمهور افزود: بخشی از تحریم‌های بانکی در اجرای این توافق شکسته خواهد شد و این شش ماه آغازی برای یک تجربه جدید برای ملت ایران است و اگر طرف‌های توافق ما یعنی 1+5 به این توافق عمل کنند ایران هم به این توافق عمل خواهد کرد و اجرای آن شروع مذاکرات جامع نهایی است.
وی در ادامه با بیان اینکه «اکنون نوبت فعالان اقتصادی است»، خطاب به فعالان این عرصه گفت: ما مسیر را آماده و هموار کردیم، از امروز تلاش و کوشش شما آغاز می‌شود."
رییس‌جمهور خطاب به مردم نیز گفت: من به مردم عرض می‌کنم که ما هرچه داریم از ایستادگی، وحدت و انسجام و حمایت بی‌دریغ شما داریم.
روحانی در پایان با بیان اینکه "حماسه 24 خرداد ماه را مردم آفریدند که امروز این موفقیت یکی از ثمرات آن حماسه سیاسی است"، گفت: امروز نود و نهمین روز آغاز به کار دولت است و دولت افتخار می‌کند که قبل از پایان 100 روز این موفقیت را به دست آورده است. من امیدوارم این مسیر با کمک شما مردم ادامه یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :