آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38897
تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 10:33
تعداد بازدید : 506

پرتاب ماهواره شریف ست لغو شد

پرتاب ماهواره شریف ست که قرار بود روز گذشته از سوی دانشگاه شریف به سازمان فضایی تحویل شود، منتفی شد.

خبرگزاری مهر- این دانشگاه در خصوص لغو این برنامه یادآور شدند که این برنامه به صورت یک‌طرفه از سوی سازمان فضایی لغو شده است.
زمان برگزاری مراسم تحویل ماهواره شریف‌ست به سازمان فضایی ایران ساعت 14 روز گذشته اعلام شده بود.
به گفته رضا روستا آزاد، رییس دانشگاه صنعتی شریف ماهواره شریف‌ست با ماهواره‌بر بومی سفیر یک ـ B به فضا پرتاب می‌شود و قرار است این ماهواره پس از پرتاب در ارتفاع 500 کیلومتری از سطح زمین قرار گیرد.
از سوی دیگر روابط عمومی سازمان فضایی در خصوص تحویل گرفتن ماهواره شریف‌ست اعلام کرد: بنا نبود ماهواره‌ای تحویل سازمان شود.
منوچهر فیروزکوهی، مدیر روابط عمومی سازمان فضایی ایران افزود: کار این ماهواره هنوز آماده نیست و به اتمام نرسیده است. دانشگاه در زمینه اطلاع‌رسانی تخلف کرده است و هیچ‌گونه مکاتبه‌ای در این زمینه با سازمان نشده است.
براساس این گزارش پیش از این دانشگاه شریف از رونمایی و آماده بودن ماهواره شریف‌ست خبر داده بود. وزن ماهواره دانشجویی شریف‌ست کمتر از 50 کیلوگرم است و به منظور طراحی و ساخت آن فعالیت‌های دقیق علمی و پژوهشی با حضور بیش از 100 نفر از دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه شریف انجام شده است.
این ماهواره قادر به تصویربرداری با کیفیت رنگی مناسب، وضوح بالا و کمتر از 10 متر است و با کد کردن به زمین داده‌های به دست آمده را مخابره می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :