آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38895
تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 10:30
تعداد بازدید : 578

پرفسور رضا:

بودجه های کشور را به سمت مخابرات هدایت کنید

محقق برجسته ایرانی و از پایه گذاران نظریه تئوری اطلاعات، توسعه فناوری IT و مخابرات را زیرساخت فناوری دانست و گفت: برای توسعه فناوری باید گزینش گری کرد.

مهر- پرفسور فضل‌الله رضا در نشست معاونت علمی ریاست جمهوری با وی با تاکید بر اینکه گلستان سعدی و شاهنامه پر است از رهنمودهای مفید افزود: ایران دارای مواهبی است که علوم و فناوری‌های نوین را شعله‌ور
می‌کند. وی با بیان اینکه آرزو دارد که خدمت‌رسانی برای کشور باشد، یادآور شد: ولی آفتاب لب بام هستم و شما نیاز به خدمت‌گزارانی جوان دارید.
پرفسور رضا، با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های پژوهشی و علمی در کشور گفت: در این زمینه اطلاعات نقش مهمی را ایفا می‌کند از این رو لازم است تا اعتبارات و بودجه‌ها به سمت توسعه فناوری IT و مخابرات سوق یابد.
وی با اشاره به حضورش در دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: در این دانشگاه انواع ماشین‌های صنعتی مشاهده شد ولی خبری از اینترنت، مخابرات و کامپیوتر نبود.
این محقق ایرانی با بیان اینکه هیچ کشوری به اندازه کافی بودجه در اختیار ندارد تا در همه زمینه‌ها پیشرو باشد، افزود: از این رو برای توسعه فناوری باید گزینش‌گری انجام شود. پرفسور رضا بر حفظ هویت ملی تاکید و گفت: در زمانی که ریاست دانشگاه‌های صنعتی شریف و تهران را بر عهده داشتم، برنامه‌های اجباری در زمینه هویت ملی و زبان و ادب فارسی برگزار کردم که به نظر می‌آید زیاد قوی نبوده چراکه هر کس که به خارج رفت دیگر به کشور برنگشت.
وی یادآور شد: اگر می‌خواهید ایرانی آزاده و ایرانی مستقل ایجاد شود باید به گونه‌ای قوی عمل شود که آنها جذب فرهنگ قوی‌تر نشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :