آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3846
تاریخ انتشار : 22 آذر 1390 9:34
تعداد بازدید : 708

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

شمار مشتركان وایمكس به 270 هزار نفر رسید

با اشاره به افزایش شمار كاربران اینترنت پرسرعت در كشور، طی هشت ماه گذشته تعداد كاربران وایمكس از 50 هزار به 270 هزار نفر افزایش یافته است.

خبرگزاری مهر- محمد كرم‌پور، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینكه هم اكنون پنج اپراتور وایمكس در 38 نقطه كشور( 31 استان) فعال هستند، گفت: شمار مشتركان وایمكس هم اكنون به 270 هزار نفر افزایش یافته و 54 میلیون نفر نیز در كشور از تلفن همراه استفاده می‌كنند.
وی با بیان اینكه ضریب نفوذ موبایل هم اكنون 73 درصد است كه این رقم با حضور اپراتور سوم و تا پایان برنامه پنجم توسعه به 110 درصد خواهد رسید، عنوان كرد: افزایش تعداد استفاده‌كنندگان تلفن همراه و اینترنت پرسرعت بی‌سیم نیازمند افزایش تعداد اپراتورهاست كه این امر از نظر امنیتی و اجتماعی در حوزه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد.
كرم‌پور گفت: تا سال گذشته تنها امكان پایش 3 گیگاهرتز پهنای فركانس كشور وجود داشت كه این میزان هم اكنون به 40 هزار گیگاهرتز رسیده و سال آینده به 60 هزار گیگاهرتز افزایش خواهد یافت.
وی از راه‌اندازی رادیو آماتوری و ساماندهی فضای “نامبرینگ” به عنوان اقدامات انجام شده در حوزه فرماندهی و كنترل انجام شده نام برد و با اشاره به واگذاری فضای بازار در حوزه ICT از سوی دولت به بخش خصوصی ادامه داد: به دلیل اهمیت بخش مخابرات در انتقال اطلاعات، مخابرات به یكی از اركان بحث فرماندهی و كنترل تبدیل شده و اپراتورهای تلفن همراه و دیگر اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی در این حوزه قرار دارند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه امروزه بحث فرماندهی و كنترل تنها محدود به حوزه نظامی نبوده و دیگر حوزه‌ها را نیز در برمی‌گیرد، بیان كرد: اکنون مدل سنتی انقلاب‌های رنگی تغییر كرده و با امكانات ICT هر كاربر قادر به رسانه‌سازی است به همین دلیل به منظور حفظ امنیت ملی، حوزه ICT بیش از پیش از اهمیت
برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :