آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3834
تاریخ انتشار : 21 آذر 1390 23:43
تعداد بازدید : 493

معاون گمرك خواستار شد:

حضور بخش خصوصي براي خريد ايكس ري هاي كانتينري

جراي سياست پذيرش ضمانتنامه هاي بانكي به افزايش نقدينگي واحدهاي توليدي و تسريع و تسهيل واردات مواد اوليه كمك مي كند.

ایسنا- غلامرضا فاتحي، معاون امور اداري مالي گمرك ايران گفت: يكي از اقدامات موثر گمرك در حمايت از توليدكنندگان پذيرش ضمانتنامه‌هاي بانكي است و با اجراي اين سياست ضمن افزايش نقدينگي واحدهاي توليدي به تسهيل روند واردات و صادرات بازرگانان كمك كرده است.
وي با بيان اينكه پذيرفتن ضمانتنامه‌هاي بانكي توسط گمرك، واردات مواد اوليه به ويژه ماشين‌آلات مورد نياز خطوط توليدي را تسهيل مي‌كند، افزود: بر اين اساس بازرگانان مي‌توانند بعد از فروش كالا و تامين نقدينگي لازم، حقوق و هزينه‌هاي گمركي ناشي از واردات كالا را پرداخت كنند.
فاتحي در ادامه به تحقق درآمدهاي گمرك در سال جاري اشاره كرد و گفت: كل تعهد گمرك از محل درآمدهاي گمركي براي سال جاري 9 هزار و 800 ميليارد تومان است كه برابر آمارها تا هفت ماهه امسال، 3 هزار و 400 ميليارد تومان از آن به صورت نقدي تحقق يافته و یکهزار و 100 ميليارد تومان ديگر از محل ضمانتنامه ‌بانكي است كه تا اول بهمن ماه وصول خواهيم كرد.
معاون اداري مالي گمرك همچنين به موضوع استفاده از ايكس‌ري‌هاي كانتينري در گمرك اشاره کرد و اظهار داشت: دولت اخيرا اين دستورالعمل را تصویب كرده و بر اساس آن گمرك‌ها مي‌توانند ايكس‌ري‌هاي كانتينري را به بخش خصوصي واگذار كنند. البته هزينه خريد اين دستگاه‌ها بالاست و رقم سنگيني را در بر دارد كه دولت نمي‌تواند آن را تامين كند لذا براي تجهيز همه گمرك‌ها به دستگاه‌هاي ايكس‌ري كانتينري، نيازمند حضور بخش خصوصي هستيم.
به اعتقاد وي، با استفاده از دستگاه‌هاي ايكس‌ري كانتينري، تعداد، حجم و وزن كالا برخلاف گمرك‌هاي فيزيكي به سرعت و در كمتر از پنج دقيقه انجام مي‌گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :