آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3826
تاریخ انتشار : 21 آذر 1390 22:45
تعداد بازدید : 817

مديرعامل شركت مخابرات ايران:

خبری از رفتن هوواوی نداریم

مديرعامل شركت مخابرات ايران پيرو انتشار اخباري مبني بر اينكه شركت مخابرات چيني هوواوي (Huawei) در سايتش اعلام كرده كه از اين پس هيچ قرارداد جديدي با شرکت هاي ايراني منعقد نخواهد کرد و کارش را در بازار ايران گسترش نخواهد داد، گفت: تا زمان دريافت نامه رسمي نمي توانم به طور قطعي اظهار نظر كنم.

ایسنا - صابر فيضي، مديرعامل شركت مخابرات ايران با بیان این مطلب افزود: ما بحث خاصي با هوواوي (توليد کننده تجهيزات مخابراتي و ارتباطي) نداشتيم اما هفته گذشته جلساتي براي پيگيري كارهاي مشترك‌مان با آنها برگزار كرديم و منتظريم كه نتايج اين جلسات مشخص شود.
فيضي ادامه داد: شركت هوواوي تاكنون بحثي مبني بر اينكه نمي‌خواهد با مخابرات ايران ادامه همكاري داشته باشد را به صورت رسمي به ما اعلام نكرده است.
او افزود: تا زماني كه نامه رسمي از طرف شركت هوواوي براي شركت مخابرات ايران ارسال نشده، نمي‌توانیم در اين باره اظهار نظري داشته باشيم.
به گفته كارشناسان صنعت ارتباطات، بزرگ‌ترين عرضه‌كنندگان سرويس تلفن همراه چين در حال تبديل شدن به قطب‌هاي جهاني هستند و هوواوي در صدر فهرست بزرگ‌ترين شركت‌هاي چيني به چشم مي‌خورد.
هوواوي در كل جهان به عنوان يكي از تامين‌كنندگان تجهيزات اپراتورها بوده و تقريبا در تمام كشورهاي خاورميانه تجهيزات وجود دارد و از بزرگ‌ترين تامين‌كنندگان تجهيزات مخابراتي نسل سوم در سطح جهاني به شمار مي‌رود.
شركت هوواوي با ‌چندين شركت از ‌ اپراتورهاي شبكه در سراسر جهان قرارداد بسته است و در ‌ده‌ها كشور منطقه‌ي آسيا - اقيانوسيه دفتر دارد و محصولات خود را به صورت مستقيم حداقل در ‌20 كشور به فروش مي‌رساند.
نكته قابل توجه اينجاست كه قانونگذاران آمريكا درباره مبارزه با رشد آنچه كه جاسوسي سايبري ناميده مي‌شود، اخيرا اعلام كرده اند تحقيق و بررسي شركت‌هاي مخابراتي چيني را آغاز كرده‌اند.
گفتنی است کميته اطلاعات مجلس نمايندگان آمريکا اعلام كرد كه اين تحقيق به بررسي اين موضوع مي‌پردازد كه آيا گسترش اين شركت‌ها در آمريكا يك تهديد امنيتي را موجب شده است؟
اين كميته در ابتداي تحقيق از Huawei و ZTE به‌عنوان دو شركتي كه در حال بررسي آنهاست، نام برده است.
در هر حال حدود چهار سال پيش معاون منطقه‌ خاورميانه شركت هوواوي در ايران و در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه‌ آموزشي ميان شركت مخابرات ايران و هوواوي اعلام كرده بود كه همواره بازار ايران براي شركت ما اهميت و ارزش خاص خود را دارد و توجه ويژه‌اي براي داشتن متخصصان زبردست در دفتر ايران داريم و براي انتقال تكنولوژي نيز اقداماتي صورت گرفته و از طرفي شركت ما بيشترين توجه را براي پشتيباني در ايران و انتقال تكنولوژي دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :