آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3805
تاریخ انتشار : 20 آذر 1390 9:23
تعداد بازدید : 480

كيفيت و قيمت اينترنت براي کاربردهاي تجاري نامناسب است

مدير يك شركت توليدکننده نرم افزارهاي تحت وب معتقد است كه سرعت و كيفيت اينترنت فعلي كه از آن استفاده مي كنيم، براي فعاليت هاي تجاري مطلوب نيست.

ایسنا- عزت‌الله بصيري اظهار داشت: ‌اينترنت در حال حاضر از كيفيت مطلوبي برخوردار نيست و تناسب منطقي ميان کيفيت و هزينه‌هاي آن وجود نداشته و اين بستر اينترنتي حداكثر براي کاربردهاي اطلاع‌رساني و مرورهاي ساده كاربرد دارد.
اين كارشناس با تاكيد بر سه شاخص كيفيت، ثبات و هزينه گفت: متاسفانه کيفيت پهناي باند متناسب با اعداد و ارقام اعلام شده نيست و سرويس‌دهندگان اينترنت معمولا با به اشتراک‌گذاري پهناي باند بين مشتريان، پهناي واقعي را در اختيار مشتريان قرار نمي‌دهند و اين شيوه ارایه پهناي باند نمي‌تواند در فعاليت‌هاي تجاري مورد استفاده قرار گيرد. بصيري افزود: هنگامي كه از نبود ثبات در اين باره صحبت مي‌شود، منظور استفاده از اينترنت براي فعاليت‌هاي تجاري و اداري در اين بستر است که تحت عنوان دورکاري از آن نام مي‌برند؛ متاسفانه فقدان ثبات در ارتباط اينترنتي (قطع و وصل شدن شبكه)، حتي امکان استفاده از اين بستر را براي کارهاي محدود نظير پرداخت‌هاي اينترنتي قبوض تلفن، برق و غیره با مشکل مواجه كرده و درنهايت کاربران به مراجعه حضوري به محل برای انجام کارها مجبور مي‌شوند.
او با اشاره به سرعت و كيفيت اينترنت در كشورهاي توسعه‌يافته بيان كرد: به‌طور مثال كاربران با يک پهناي باند 2 مگابايت مي‌توانند حتي برنامه‌هاي تلويزيوني را از طريق اينترنت مشاهده كنند. اين كارشناس سومين موضع مهم در اين حوزه را فقدان تناسب بين هزينه‌هاي پرداختي و کيفيت و ثبات اينترنت عنوان کرد.بصيري درباره ضريب نفوذ ADSL در ايران با توجه به فعاليت‌هاي اينترنتي گفت: به نظر مي‌رسد شركت‌هاي فروشنده اين محصولات فروش خوبي داشته‌اند اما متاسفانه همچنان كيفيت مطلوبي ارايه نشده و نداشتن کيفيت تجهيزات مورد استفاده به‌عنوان يکي از دلايل اين مشکل اعلام شده است. وي افزود: ما نيز به‌عنوان توليدکننده نرم‌افزارهاي کاربردي در حوزه فعاليت‌هاي تجاري و اداري در بستر اينترنتي با وجود تاکيدي که در بهينه‌سازي هزينه‌ها و ارتقای بهره‌وري عنوان مي‌شود، نمي‌توانيم با توجه به مشکلات موجود مشتريان خود را به استفاده از اين نرم‌افزارها در بستر اينترنت مجاب كنيم. بصيري گفت: استفاده از نرم‌افزارهاي کاربردي در بستر اينترنت همانند رابطه خودرو و جاده است که بهترين خودرو، اگر جاده مناسب براي حرکتش وجود نداشته باشد، عملا بدون استفاده و کاربرد خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :