fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 3797
  تاریخ انتشار : 20 آذر 1390 9:1
  تعداد بازدید : 688

  هوواوی رسما از بازار ایران می رود

  شرکت ارتباطاتی هوواوی (huawei) که تولید کننده تجهیزات مخابراتی و ارتباطی است اعلام كرد كه به همکاری با ایران خاتمه می دهد.

  این شرکت چینی که قراردادهای متعددی با اپراتورهای تلفن همراه ایران دارد با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود اعلام کرد  که از این پس قرارداد جدیدی با شرکت‌های ایرانی منعقد نخواهد کرد و کار خود را در بازار ایران گسترش نخواهد داد.
  این شرکت چینی بدون دادن توضیح بیشتر در بیانیه خود تنها به این نکته تاکید کرده که دلیل این اقدامش پیچیدگی روز افزون اوضاع ایران است.
  گفتنی است همزمان با خارج شدن بسیاری از شرکت‌های مخابراتی و ارتباطی غربی از بازار ایران شرکت چینی هوواوی جای آنها را پر کرده بود.
  نخستین بار است که یک شرکت چینی رسما اعلام می‌کند که از بازار ایران خارج می‌شود.اقدام این شرکت چینی در شرایطی صورت می‌پذیرد که هم اکنون چین نخستین شریک تجاری ایران است و حجم مبادلات اقتصادی دو کشور به بیش از 30 میلیارد دلار در سال می‌رسد.
  شرکت هوواوی در بیانیه خود تاکید کرده که به رغم متوقف کردن همکاری‌های جدید با ایران این شرکت به تعهدات قبلی اش پایبند خواهد بود.
  شرکت هوواوی به‌رغم حضور کمرنگ در آمریکا قراردادهای متعددی با شرکت‌های اروپایی و کانادایی داشته و با شرکت‌های مخابراتی بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه نیز قراردادهای بسیاری منعقد کرده است.
  هوواوی هم اکنون پس از شرکت سوئدی اریکسون دومین شرکت بزرگ تولید کننده تجهیزات مخابراتی در جهان است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :