آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3785
تاریخ انتشار : 19 آذر 1390 2:36
تعداد بازدید : 609

ريیس کمیته روابط خارجی مجلس:

تشکیل سفارت مجازی اعلام عمومی آمریکا برای جاسوسی از ایران است

ريیس کمیته روابط خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکایی ها همواره به دنبال کسب اطلاعات مربوط به ایران بوده اند، گفت: این کشور از مدت ها قبل از هر مسیری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده است و معتقدم تاسیس سفارتخانه مجازی در ایران نوعی اعلام عمومی برای جذب جاسوس توسط آمریکاست.

مهر- حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به تاسیس سفارتخانه مجازی آمریکا در ایران گفت: بر اساس کنوانسیون‌های روابط دیپلماتیک چیزی به نام سفارتخانه مجازی وجود ندارد.
وی افزود: موردی که آمریکایی‌ها تحت عنوان سفارتخانه مجازی برای رفع مشکلات ایرانیان مطرح کرده‌اند، نوعی فشار سیاسی به جمهوری اسلامی ایران است.
ريیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی وظیفه سفارتخانه‌ها انجام امور مربوط به روابط میان کشورهاست، بنابراین معتقدم ایران و آمریکا رابطه‌ای ندارند که بخواهند سفارتخانه داشته باشند.
فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه با شکل‌گیری سفارتخانه مجازی آمریکا در ایران سفارت سوییس به عنوان دفتر حافظ منافع آمریکا در کشورمان به شدت زیر سوال رفته است، گفت: تاسیس سفارتخانه مجازی توسط آمریکا خلاف مقررات بین‌المللی و بخشی از پروژه فشار به جمهوری اسلامی است که آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند.
ريیس کمیته روابط خارجی مجلس در مورد اینکه مسوولان کشورمان باید چه اقداماتی برای مقابله با سفارتخانه مجازی آمریکا انجام دهند، گفت: باید به این واقعیت توجه کنیم، نباید در میادینی که توسط آمریکا طراحی می‌شود بازی کنیم، چراکه آمریکایی‌ها در فضای فکری خاص خودشان در حال طراحی اقدامات علیه ایران هستند.
وی تاکید کرد: بر اساس مقررات بین‌المللی اگر دو کشور روابطی با هم نداشته باشند می‌توانند در غالب دفاتر حافظ منافع و در چارچوب کنوانسیون‌های بین‌المللی ارتباطات کنسولی داشته باشند، اما معتقدم اقدام اخیر آمریکا در تاسیس سفارتخانه مجازی، دور زدن کنوانسیون‌های بین‌المللی است تا ایران نتواند در چارچوب مقررات بین‌المللی اعتراض خود را
مطرح کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :